# Wangsa Delima 6, Jalan 1/27F, Pusat Bandar Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                           |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Wangsa Delima 6, Jalan 1/27F, Pusat Bandar Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju                                                                                       |
| **Address**             | Wangsa Melawati, Desa Setapak, Prima Setapak, Seksyen 1, Taman Melawati, Taman Permata, Taman Melati, PV128, Wangsa Metro, CrystalVille, Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,788,000                                                                                                                                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                        |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                                                                         |
| **kps**                 | 1,582                                                                                                                                                                                                     |
| **psf**                 | RM 1,130.21                                                                                                                                                                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Wangsa Maju](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-wangsa-maju-8810u "Wangsa Maju")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-wangsa-maju-8810u "Kedai")
- **sale-105564370**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ffol0433e184-f81b-464e-a588-08f19fe5de26_3360x1906.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ffol0433e184-f81b-464e-a588-08f19fe5de26_3360x1906.png "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fljsd96e79e2-9a93-4ac2-9485-14865474808f_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fljsd96e79e2-9a93-4ac2-9485-14865474808f_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hy63e1231da7-d5e8-4344-9435-1a910c29ca5a_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hy63e1231da7-d5e8-4344-9435-1a910c29ca5a_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2pge331d5a82-74c4-42de-8f54-f46a13b18fd0_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2pge331d5a82-74c4-42de-8f54-f46a13b18fd0_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ft7sbb682015-d124-48d9-9b46-6b7433988f84_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ft7sbb682015-d124-48d9-9b46-6b7433988f84_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qejw9772f513-f85a-4ff5-9fbb-0344163222a5_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qejw9772f513-f85a-4ff5-9fbb-0344163222a5_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Dijual di Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju oleh Brackson Loh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 105564370
- 1,582 kps luas pelan lantai
- RM 1,130.21 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang Wangsa Delima 6, Jalan 1&#x2F;27F, Pusat Bandar Wangsa Maju ( KLSC )

> Am Bank Beside

Ground Floor Shop lot Wangsa Maju ( Wangsa Delima ) lot For SALE ~<br />** Pls call Brackson Loh OI2 662 37O7 for viewing appointment ** <br /><br />===========<br />About The Unit <br />===========<br /># Walk to Wangsa Walk Mall <br /># AMbank Beside ( Limited STOCK )<br /># Ground Floor<br /># 1,582 sq.ft ( Land Size )<br /># 20' x 79'<br /># Leasehold ( non Bumi ) 2084 year <br /># Facing Main Road <br /># Same Road with ( Kengwinston Development, Am BANK, MBSB, Restaurant Surrounded, Tuitions Centre, Clinic )<br /># Prime Location<br /># Good Investment<br /># Bank Value 2mil+++<br /><br />Interested Pls Call Brackson Loh OI2 662 37O7 for further info,thks and have a nice day

## Ejen Hartanah

![Brackson Loh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/xm6f15bf0c95-4c1b-4be1-b3dd-93acc44e748c_842x842.jpeg)

- **Nama**: Brackson Loh
- **Agensi**: Vivahomes Realty - Subang Jaya
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brackson-loh-999554/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brackson-loh-999554/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,788,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Wangsa Melawati, Desa Setapak, Prima Setapak, Seksyen 1, Taman Melawati, Taman Permata, Taman Melati, PV128, Wangsa Metro, CrystalVille, Wangsa Delima 6, Wangsa Maju ( KLSC ), Wangsa Maju, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,582 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)