# Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Taman Perindustrian Desa Cemerlang @ Ehsan Jaya @ Johor, Ulu Tiram

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                     |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Taman Perindustrian Desa Cemerlang @ Ehsan Jaya @ Johor, Ulu Tiram        |
| **Address**             | Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Taman Perindustrian Desa Cemerlang @ Ehsan Jaya @ Johor, Ulu Tiram, Johor |
| **Price**               | RM 11,000 /bulan                                                                                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                  |
| **BM**                  | 3                                                                                                                   |
| **kps (lantai)**        | 5,800                                                                                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Ulu Tiram](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-ulu-tiram-38ct7 "Ulu Tiram")
- [Kilang Teres](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-teres-disewa/sekitar-ulu-tiram-38ct7 "Kilang Teres")
- **rent-501342002**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321776.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321776.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321777.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321777.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321778.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321778.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321779.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321779.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321780.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321780.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321781.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321781.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321782.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321782.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321783.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501342002/UPHO.381321783.V800/Desa-Cemerlang-Desa-Jaya-Taman-Gaya-Taman-Perindustrian-Desa-Cemerlang-Ehsan-Jaya-Johor-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Ulu Tiram, Johor oleh Cindy Soh - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Teres untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501342002
- 5,800 kps luas pelan lantai
- 11,750 kps luas tanah
- RM 1.90 psf (lantai)
- RM 0.94 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Taman Perindustrian Desa Cemerlang @ Ehsan Jaya @ Johor

> Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Perindustrian Desa Cemerlang

For Rent 角头单位，可以park 10辆车! 商店就在周边。<br /><br />Desa Cemerlang <br /><br />1.5 Storey Terrace Factory <br />Corner Unit<br />Land  11,750 sqft<br />Built-in 5,800 sqft<br />Ceiling height : min 8m<br />Floor Loading : 10kn/m2<br />Available now<br />Rental - Rm 11,000<br /><br />Cindy Soh
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br /><br />Please Call / WhatsApp:<br />‪
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        ‬ <br />Cindy Soh (REN 03370)<br /><br />拥有10年以上房地产经验<br />欢迎委托我们帮您销售以及出租您的房产/商店/工厂/土地。我们拥有超出1000代理团队!<br />Cindy 6012 ...<br />Cindy ---712----<br />Call 012---9290

## Ejen Hartanah

![Cindy Soh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/kzes131d87ee-e4ed-4244-91db-ca78694d2d83_735x735.jpeg)

- **Nama**: Cindy Soh
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cindy-soh-922452/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cindy-soh-922452/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 11,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Desa Cemerlang @ Desa Jaya @ Taman Gaya @ Taman Perindustrian Desa Cemerlang @ Ehsan Jaya @ Johor, Ulu Tiram, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,800 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?