# Sunway City Ipoh, Ulu Kinta

| PROPERTY OVERVIEW       |                                    |
| ----------------------- | ---------------------------------- |
| **Title**               | Sunway City Ipoh, Ulu Kinta        |
| **Address**             | Sunway City Ipoh, Ulu Kinta, Perak |
| **Price**               | RM 1,680,000 (_Lihat ke Tawaran_)  |
| **Is Verified Listing** | No                                 |
| **BT**                  | 4+1                                |
| **BM**                  | 5                                  |
| **kps (tanah)**         | 3,200                              |
| **psf (tanah)**         | RM 525.00                          |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 7,045 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Perak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-perak-zagd9 "Perak")
- [Ulu Kinta](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ulu-kinta-7y8np "Ulu Kinta")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-ulu-kinta-7y8np "Bungalow House")
- **sale-501384917**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835789.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835789.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835790.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835790.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835791.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835791.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835792.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835792.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Interior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835793.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835793.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835794.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835794.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835795.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835795.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835796.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835796.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835797.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835797.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835798.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501384917/UPHO.381835798.V800/Sunway-City-Ipoh-Sunway-City-Ipoh-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sunway City Ipoh, Ulu Kinta oleh Jun Tang - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501384917
- 3,200 kps luas pelan lantai
- 3,200 kps luas tanah
- RM 525.00 psf (lantai)
- RM 525.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Sunway City Ipoh

> Ipoh Sunway City Lakeside Villa Double Storey Bungalow For Sale

Double Storey Bungalow For Sale<br /><br />At Ipoh Sunway City Lakeside Villa <br /><br />Leasehold till Yr2103<br />3200 sqft<br />4 Berdooms  1 Maidroom<br />5 Bathrooms<br />Facing North<br />Dual Frontage, Back of the house at the jogging track & big lake <br />Gated & Guarded

## Ejen Hartanah

![Jun Tang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/dos64b345df1-15a7-4282-841c-12307b4da5a5_1163x1163.jpeg)

- **Nama**: Jun Tang
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jun-tang-1236465/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jun-tang-1236465/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,680,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sunway City Ipoh, Ulu Kinta, Perak.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,200 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)