# Taman Melawati, Ulu Kelang, Taman Melawati, Ulu Kelang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                                                            |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Melawati, Ulu Kelang, Taman Melawati, Ulu Kelang                                                                                                                                                                                                     |
| **Address**             | Jalan A B C D E F J K L H M N G Melawati, Taman Permata Taman Wangsa Ceria Budi Murni Desa Melawati, Taman Zooview, Wangsa Maju Sierra Ukay Bistari Perdana, Kemensah Heights, Desa Andaman Perkasa , Sri Rampai, Taman Melawati, Ulu Kelang, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 630,000                                                                                                                                                                                                                                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                                                         |
| **BT**                  | 3+1                                                                                                                                                                                                                                                        |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                                                                                                                          |
| **kps (tanah)**         | 1,080                                                                                                                                                                                                                                                      |
| **psf (tanah)**         | RM 583.33                                                                                                                                                                                                                                                  |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,641 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Ulu Kelang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ulu-kelang-ddn97 "Ulu Kelang")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-ulu-kelang-ddn97 "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501374672**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714148.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714148.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714125.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714125.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714152.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714152.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714144.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714144.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714130.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714130.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714127.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714127.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714139.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714139.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714150.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501374672/UPHO.381714150.V800/Taman-Melawati-Ulu-Kelang-Taman-Melawati-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Melawati, Ulu Kelang oleh Calvin Chin - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501374672
- 1,100 kps luas pelan lantai
- 1,080 kps luas tanah
- RM 572.73 psf (lantai)
- RM 583.33 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Melawati, Ulu Kelang

> Partial renovated unit

2-Storey End Lot, Terraced House, Taman Melawati <br /><br />Price: RM 630k<br /><br />** Pls call Calvin Chin,
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for viewing appointment **<br /><br />=========<br />Unit detail:<br />=========<br /><br />Freehold<br />Built-up :1,100 sqft<br />Land size :18 x 60 <br />3 bedrooms + 1 store room<br />2 Bathrooms<br />Car porch can fit 2 car parks<br /><br />========================<br />Calvin Chin<br />Senior Negotiator<br />========================

## Ejen Hartanah

![Calvin Chin](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/qfgi831979db-59e3-41e4-b1c7-0efcb43c9815_584x584.png)

- **Nama**: Calvin Chin
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/calvin-chin-1365228/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/calvin-chin-1365228/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 630,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan A B C D E F J K L H M N G Melawati, Taman Permata Taman Wangsa Ceria Budi Murni Desa Melawati, Taman Zooview, Wangsa Maju Sierra Ukay Bistari Perdana, Kemensah Heights, Desa Andaman Perkasa , Sri Rampai, Taman Melawati, Ulu Kelang, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,100 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.