# Tebrau Tebraus Tebraus, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------- |
| **Title**               | Tebrau Tebraus Tebraus, Tebrau      |
| **Address**             | Jalan Kangkar Tebrau, Tebrau, Johor |
| **Price**               | RM 40,000 /bulan                    |
| **Is Verified Listing** | No                                  |
| **BM**                  | 0                                   |
| **kps (lantai)**        | 50,000                              |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Kilang Terpisah")
- **rent-501378681**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761600.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761600.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Car Park - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761590.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761590.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Car Park - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761592.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761592.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761594.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761594.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761596.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761596.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761598.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761598.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761602.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761602.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761604.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501378681/UPHO.381761604.V800/Tebrau-Tebraus-Tebraus-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Tebrau, Johor oleh Desmond Lim - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501378681
- 50,000 kps luas pelan lantai
- 60,000 kps luas tanah
- RM 0.80 psf (lantai)
- RM 0.67 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1000 watt (3-fasa) 

## Tentang Tebrau Tebraus Tebraus

> Kangkar Tebrau Double Storey Detached factory 1000Amp for Rent

Kangkar Tebrau 2-Stry Detached Factory (FOR RENT) <br /><br />大马路旁独立式轻工业工厂出租<br /><br />Location : Jalan Kangkar Terbau Lama, Johor Bahru<br />Type : Detached Factory<br />Detached 2 Storey Factory + 1 Basement Car Park <br />Built Up Approx :  50,000 sqft <br />Land Size Approx : 60,000 sqft<br />Ceiling Height : <br />Ground Floor : 6m <br />1st Floor : 5m  <br />Power Supply 1000 Amp<br />Light Industry <br />Floor Load 1 Kn/M2<br /><br />Remarks :  <br />- Suitable For Industry That Needs Low Ceiling At Production Area <br />- Suitable For Speed Delivery Services & Carpenter.<br /><br />Rental Price : RM40,000/mth<br /><br />#Rent #KangkarTebrau #Detachedfactory #DetachedFactoryForRent

## Ejen Hartanah

![Desmond Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/xl1sbd67ae40-0f1d-431f-bee5-339f5976b7ad_1200x1200.jpeg)

- **Nama**: Desmond Lim
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/desmond-lim-956334/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/desmond-lim-956334/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 40,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kangkar Tebrau, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 50,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)