# Taman Setia Indah, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Setia Indah, Tebrau                     |
| **Address**             | Jalan Setia, Taman Setia Indah, Tebrau, Johor |
| **Price**               | RM 660,000                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BT**                  | 4                                             |
| **BM**                  | 3                                             |
| **kps (tanah)**         | 1,170                                         |
| **psf (tanah)**         | RM 564.10                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,767 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-tebrau-rpr9y "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501392032**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919842.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919842.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919844.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919844.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919845.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919845.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919846.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919846.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919847.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919847.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919848.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919848.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919843.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392032/UPHO.381919843.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77145/ZPPHO.110414392.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77145/ZPPHO.110414392.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Marcus Tan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2012
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501392032
- 1,170 kps luas pelan lantai
- 1,170 kps luas tanah
- RM 564.10 psf (lantai)
- RM 564.10 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Setia Promenade Sdn Bhd (SP Setia)

## Tentang Taman Setia Indah

> Close to taman daya and austin crest

Setia Indah 稀有美屋登场！<br />不是每一间都有这样的 condition <br />全屋用心装修＋楼上楼下扩建，空间感直接拉满！<br /><br /> Jalan Setia 1/x @ Taman Setia Indah<br /><br /> 双层排楼<br /> 18X65<br />4房3厕<br />Freehold 永久地契<br />中间单位<br />南向风水位<br />Gated & Guarded 保安社区<br />附 MBJB Approved Plan<br />Partial Furnished<br />真正可直接入住！<br /><br />最吸引的是：<br />楼上楼下 FULL EXTEND<br />屋况保持超美<br />家庭自住超舒服<br /><br />RM660k nett<br /><br />Marcus
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kedai serbaneka
- Parkir
- Taman landskap

## Ejen Hartanah

![Marcus Tan](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Marcus Tan
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/marcus-tan-3193359/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/marcus-tan-3193359/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 660,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Setia, Taman Setia Indah, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,170 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)