# Taman Mount Austin, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                  |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Mount Austin, Tebrau                                                                                                                       |
| **Address**             | Mutiara Emas / Austin Mutiara / Austin Perdana / Lake Palm / Mount Austin / Austin / Jp Perdana / Desa Tebrau, Taman Mount Austin, Tebrau, Johor |
| **Price**               | RM 1,350,000 (_Boleh dirunding_)                                                                                                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                               |
| **BT**                  | 4+1                                                                                                                                              |
| **BM**                  | 4                                                                                                                                                |
| **kps (tanah)**         | 2,240                                                                                                                                            |
| **psf (tanah)**         | RM 602.68                                                                                                                                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,661 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Rumah Kluster](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-kluster-dijual/sekitar-tebrau-rpr9y "Rumah Kluster")
- **sale-501381979**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799275.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799275.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799273.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799273.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799277.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799277.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799278.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799278.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799276.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799276.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799272.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799272.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799271.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799271.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799279.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799279.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799280.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381979/UPHO.381799280.V800/Taman-Mount-Austin-Taman-Mount-Austin-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Taman Mount Austin, Tebrau oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Kluster untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501381979
- 2,500 kps luas pelan lantai
- 2,240 kps luas tanah (32 ft x 70 ft)
- RM 540.00 psf (lantai)
- RM 602.68 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah North East

## Tentang Taman Mount Austin

> Brand New Mount Austin Double Storey Cluster Freehold Non Bumi

𝐅𝐎𝐑 𝐒𝐀𝐋𝐄<br /><br />Brand New ! ! Chepest in market ! !<br /><br />Jalan Mutiara Emas 2/2x @ Mount Austin<br /><br />Double Storey Cluster House<br />Land Size : 32x70 = 2240sqft<br />Build Up : 22x70<br />4+1Bed 4Bath<br />Freehold<br />Non Bumi<br />Intermediate Lot<br />Brand New<br />North East<br />Gated & Guarded (RM320/Month)<br /><br /><br />Sellling Price: RM 1.35M Nego<br /><br /><br /><br />Booking Fee is 𝗙𝗨𝗟𝗟𝗬 𝗥𝗘𝗙𝗨𝗡𝗗 if loan is rejected<br /><br />想了解更多或预约，请联系我：<br />Welcome Contact : <br />016 - 7048.538<br /><br />𝗟𝗶𝗸𝗲/𝗙𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 :<br />Fᴀᴄᴇʙᴏᴏᴋ Pᴀɢᴇ<br /><br />Now In Johor 我在柔佛<br /><br />Z Johor Property<br /><br />Seeking a professional team for property sales, ensuring fast and efficient transactions.<br /><br />1000+ professional agents providing fast and comprehensive real estate services.<br /><br />Free bank valuations, efficient legal services, and solutions to loan issues.<br /><br />REF - W26/0521 LEA

## Kemudahan

- Balkoni
- Kawalan keselamatan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Zack Chow](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/94fu23276d39-9dba-4cec-aa06-f922117e7d08_1654x1654.png)

- **Nama**: Zack Chow
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zack-chow-3258884/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zack-chow-3258884/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,350,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Mutiara Emas / Austin Mutiara / Austin Perdana / Lake Palm / Mount Austin / Austin / Jp Perdana / Desa Tebrau, Taman Mount Austin, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,500 kps.