# The Meg, Tanjung Tokong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | The Meg, Tanjung Tokong                             |
| **Address**             | Andaman Island Gurney Green, Tanjung Tokong, Penang |
| **Price**               | RM 20,000 /bulan                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BM**                  | 2                                                   |
| **kps**                 | 2,140                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Tanjung Tokong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tanjung-tokong-io38f "Tanjung Tokong")
- [Retail Space](https://www.iproperty.com.my/bm/ruang-niaga-disewa/sekitar-tanjung-tokong-io38f "Retail Space")
- **rent-501061793**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Retail Space untuk Disewa di Tanjung Tokong, Penang oleh Winson Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501061793/UPHO.288473775.V800/The-Meg-Tanjung-Tokong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501061793/UPHO.288473775.V800/The-Meg-Tanjung-Tokong-Malaysia.jpg "Retail Space untuk Disewa di Tanjung Tokong, Penang oleh Winson Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Retail Space untuk Disewa di Tanjung Tokong, Penang oleh Winson Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501061793/UPHO.288473972.V800/The-Meg-Tanjung-Tokong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501061793/UPHO.288473972.V800/The-Meg-Tanjung-Tokong-Malaysia.jpg "Retail Space untuk Disewa di Tanjung Tokong, Penang oleh Winson Ong - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Retail Space untuk disewa
- Unit kosong
- 2 tahun sewa
- Disenaraikan pada 7 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501061793
- 2,140 kps luas pelan lantai
- RM 9.35 psf (lantai)
- Tersedia dari 1 Jun 2026
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang The Meg

> Andaman Island The Meg G Floor Retail Unit 2 Levels

The Meg @ Andaman Island <br />******Limited Units Available******<br />Facing Main Road <br />Primary Entrance <br />2 Levels Shop Lot <br />Ground Floor: 1,070 Sqft (28’ x 38’)<br />First Floor: 1,070 Sqft (28’ x 38’)<br />Total: 2,140 Sqft <br />CCC expected in Q2 June 2026 <br />Tanjong Tokong <br />Bare Unit <br /><br />Contact me for more details and viewing :) <br />Winson Ong <br />Zeon Propertiees

## Kemudahan

- Akses 24 jam
- Kawalan keselamatan
- Smoke alarm
- Tempat letak kereta berbumbung

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Winson Ong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Winson Ong
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/winson-ong-1271689/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/winson-ong-1271689/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 20,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Andaman Island Gurney Green, Tanjung Tokong, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,140 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)