# Marina Bay Condominium, Tanjung Tokong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                 |
| ----------------------- | ----------------------------------------------- |
| **Title**               | Marina Bay Condominium, Tanjung Tokong          |
| **Address**             | 78 Jalan Tanjung Tokong, Tanjung Tokong, Penang |
| **Price**               | RM 920,000                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                              |
| **BT**                  | 3                                               |
| **BM**                  | 2                                               |
| **kps**                 | 1,800                                           |
| **psf**                 | RM 511.11                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,858 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Tanjung Tokong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-tanjung-tokong-io38f "Tanjung Tokong")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-tanjung-tokong-io38f "Kondominium")
- **sale-107648860**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ghp7432f14d7-3e4e-414d-8262-707e1664e2a3_1206x1610.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ghp7432f14d7-3e4e-414d-8262-707e1664e2a3_1206x1610.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xwyae6cd1aa7-3e7a-4e44-b68f-12f1fb6e8000_1198x1578.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xwyae6cd1aa7-3e7a-4e44-b68f-12f1fb6e8000_1198x1578.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3dyh22fe70a5-92eb-44b0-ac75-6ba8ba8e08fa_1202x1598.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3dyh22fe70a5-92eb-44b0-ac75-6ba8ba8e08fa_1202x1598.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5tfc43e83c16-84ae-4aaa-92a0-19f90487a1b9_1200x1600.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5tfc43e83c16-84ae-4aaa-92a0-19f90487a1b9_1200x1600.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7nw9aa2f2f35-d611-45a6-825d-3f95b6dd8620_1208x1612.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7nw9aa2f2f35-d611-45a6-825d-3f95b6dd8620_1208x1612.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yf6p2f0c9f8f-50f7-4bbb-8b26-03d564111668_1204x1604.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yf6p2f0c9f8f-50f7-4bbb-8b26-03d564111668_1204x1604.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ow00ac16f7e5-753f-4c2c-b405-c6dbbeffc2e6_1204x1612.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ow00ac16f7e5-753f-4c2c-b405-c6dbbeffc2e6_1204x1612.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i2io7c327e2e-58b7-4036-a756-a0de913c3401_1184x1592.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i2io7c327e2e-58b7-4036-a756-a0de913c3401_1184x1592.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xo4q3f55f755-c473-43c3-8db7-cd95397f4782_1200x1594.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xo4q3f55f755-c473-43c3-8db7-cd95397f4782_1200x1594.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mrb636a07007-7340-4c38-8287-9eaef25a9f38_1202x1620.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mrb636a07007-7340-4c38-8287-9eaef25a9f38_1202x1620.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iwtbd0a1799e-57b3-4af1-8c84-e6d937a2369e_1202x1618.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iwtbd0a1799e-57b3-4af1-8c84-e6d937a2369e_1202x1618.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a2au980f376e-1efc-4866-bbf2-6d37e79ccb7e_1202x1600.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a2au980f376e-1efc-4866-bbf2-6d37e79ccb7e_1202x1600.png "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")

</details>

---

<details>
<summary>Video</summary>

- [Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my](https://www.youtube.com/embed/2GdMCX9v2us?wmode=transparent&enablejsapi=1 "Kondominium untuk Dijual di Marina Bay Condominium oleh Susan Chia - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Disiapkan pada 2001
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107648860
- 1,800 kps luas pelan lantai
- RM 511.11 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Hunza Properties Group
- 449 Jumlah unit

## Tentang Marina Bay Condominium

> Marina Bay Condominium (Block B) in Tanjong Tokong.

This mid-high floor condominium at Marina Bay offers stunning ocean and city views for MYR 920K o.n.o. Spanning 1,800 sqft, it features a spacious living lounge, dining area, kitchen, laundry, balcony, 3+1 bedrooms, and 2+1 bathrooms, ideal for families. While slightly dated, it's well-maintained and customizable. The prime location provides easy access to eateries, shopping malls, and attractions like Gurney Plaza. Residents enjoy amenities such as 24-hour security, a tennis court, swimming pool, gym, and playground.<br />Virtual Tour: 

- Jakuzi
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam mengembara
- Kolam renang
- Sauna
- Taman landskap
- Taman permainan

## Ejen Hartanah

![Susan Chia](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/r39ua26e467c-13c9-4f6a-81e7-9b6cdfbd0798_768x768.jpeg)

- **Nama**: Susan Chia
- **Agensi**: PG PROPERTY ANGEL [ E (3) 1601 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/susan-chia-1936750/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/susan-chia-1936750/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 920,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

78 Jalan Tanjung Tokong, Tanjung Tokong, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,800 kps.