# Villa Dahlia, Sungai Ruil, Tanah Rata

| PROPERTY OVERVIEW       |                                              |
| ----------------------- | -------------------------------------------- |
| **Title**               | Villa Dahlia, Sungai Ruil, Tanah Rata        |
| **Address**             | Jalan Besar, Sungai Ruil, Tanah Rata, Pahang |
| **Price**               | RM 440,000 (_Boleh dirunding_)               |
| **Is Verified Listing** | No                                           |
| **BT**                  | 3                                            |
| **BM**                  | 2                                            |
| **kps**                 | 1,367                                        |
| **psf**                 | RM 321.87                                    |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,845 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Pahang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-pahang-9ycjt "Pahang")
- [Tanah Rata](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-tanah-rata-dgtre "Tanah Rata")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-tanah-rata-dgtre "Pangsapuri")
- **sale-501324985**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120590.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120590.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120591.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120591.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120596.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120596.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120598.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120598.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120588.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120588.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120592.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120592.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120593.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120593.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120594.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120594.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120595.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120595.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120597.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324985/UPHO.381120597.V800/Villa-Dahlia-Sungai-Ruil-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Villa Dahlia oleh CY Low - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501324985
- 1,367 kps luas pelan lantai
- RM 321.87 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer

## Tentang Villa Dahlia

> Villa Dahlia Good Condition

Call/电话 CY Low<br />HP:<br />O11-<br />3322<br />9485<br /><br />Build Up: 1,367sqft<br />Bedroom: 3<br />Bathroom: 2<br />Asking price: 440K<br /><br />*Direct to Owner*<br />,For further details and viewing arrangements, do contact me

## Kemudahan bersama

- Parkir

## Ejen Hartanah

![CY Low](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/e4lgfa042425-57b7-483d-aef5-09c2d517388f_640x640.jpeg)

- **Nama**: CY Low
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1536/8 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cy-low-1771679/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cy-low-1771679/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 440,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Besar, Sungai Ruil, Tanah Rata, Pahang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,367 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)