# Iris Apartment, Taman Abadi Indah, Taman Desa

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                           |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Iris Apartment, Taman Abadi Indah, Taman Desa             |
| **Address**             | Jalan 2/109C, Taman Abadi Indah, Taman Desa, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 208,000                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                        |
| **BT**                  | 2                                                         |
| **BM**                  | 2                                                         |
| **kps**                 | 650                                                       |
| **psf**                 | RM 320.00                                                 |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 882 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Taman Desa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-taman-desa-1244h "Taman Desa")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-taman-desa-1244h "Pangsapuri")
- **sale-104351780**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mthy5f8d527e-31c3-4429-9533-9eac46330fa9_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mthy5f8d527e-31c3-4429-9533-9eac46330fa9_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fvb6b3944ec9-1f12-4124-8159-1add8403c951_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fvb6b3944ec9-1f12-4124-8159-1add8403c951_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o5ui4da8d906-9a91-4cb3-8e80-1f1cc4945437_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o5ui4da8d906-9a91-4cb3-8e80-1f1cc4945437_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jelef83e7349-b3d9-4247-919b-af484225cc41_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jelef83e7349-b3d9-4247-919b-af484225cc41_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iregef151da5-5e35-4fa1-b1ab-8b7cd37952ac_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iregef151da5-5e35-4fa1-b1ab-8b7cd37952ac_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8tmv9b816d57-a798-4aa5-9d00-b1d8cd630ad7_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8tmv9b816d57-a798-4aa5-9d00-b1d8cd630ad7_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-f07k340f33ee-d9c1-4264-b188-ef4d4079b874_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-f07k340f33ee-d9c1-4264-b188-ef4d4079b874_866x1154.jpeg "Pangsapuri untuk Dijual di Iris Apartment oleh Vincent Tian - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk dijual
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 104351780
- 650 kps luas pelan lantai
- RM 320.00 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Iris Apartment

> Iris apartment ( 2 toilet renovated )for sale

Iris Apartment For Sale<br /><br />-650sqft<br />-2rooms 2abaths<br />-2 toilet refurbish<br />-Kitchen tiles to top & Table top<br />-Full tiles<br />-2 aircon<br />-Very Good condition<br /><br />Asking 208k nego<br /><br />Kindly contact me for viewing or more info, Thank You.<br /><br />Vincent (REN 01665)<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Tech Real Estate Sdn Bhd E(1)1537<br />Owner welcome list.

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Pagar perimeter

## Ejen Hartanah

![Vincent Tian](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4ad9b9f06273-4fdc-4edd-b8c2-05c21d5a5602_4016x4016.jpeg)

- **Nama**: Vincent Tian
- **Agensi**: Tech Real Estate - Cheras
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-tian-662866/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-tian-662866/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 208,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan 2/109C, Taman Abadi Indah, Taman Desa, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 650 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)