# Taiping Town Centre, Perak, Taiping

| PROPERTY OVERVIEW       |                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------- |
| **Title**               | Taiping Town Centre, Perak, Taiping |
| **Address**             | Taiping, Perak                      |
| **Price**               | RM 8,000,000                        |
| **Is Verified Listing** | No                                  |
| **BM**                  | 0                                   |
| **kps (lantai)**        | 6,859                               |
| **psf (lantai)**        | RM 1,166.35                         |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Perak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-perak-zagd9 "Perak")
- [Taiping](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-taiping-3z1t1 "Taiping")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-taiping-3z1t1 "Kedai")
- **sale-500108960**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945762.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945762.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945767.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945767.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945772.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945772.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Others - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945783.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945783.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945787.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945787.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945791.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945791.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945793.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945793.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945795.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500108960/UPHO.274945795.V800/Taiping-Town-Centre-Perak-Taiping-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Taiping, Perak oleh Peggy Lim - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 12 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500108960
- 6,859 kps luas pelan lantai
- 6,859 kps luas tanah
- RM 1,166.35 psf (lantai)
- RM 1,166.35 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taiping Town Centre, Perak

> 4 Adjoining Unit Terrace Shop @ Taiping, Perak

4 ADJOINING TERRACE SHOP OFFICES – TAIPING, PERAK<br />Freehold | Town Centre | Rare Commercial Opportunity<br /><br />Location: Taiping Town Centre, Perak<br />Property Type: 4 Adjoining Units – 4 Storey Terrace Shop<br />Land Size: 6,859 sq ft<br /><br />Price: RM 8,000,000<br />(≈ RM 1,166 per sq ft)<br /><br />Ideal For:<br />Hypermarket / Supermarket<br />Budget Hotel / Boutique Hotel<br />Corporate HQ / Showroom<br />F&B / Retail Investment<br />Rare chance to secure prime freehold commercial units in Taiping’s bustling town centre!<br /><br />For viewing & more info, contact:<br />Peggy Lim<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Peggy Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/f7dme6a1b549-e4dc-4308-8629-0251ec480d54_240x320.jpeg)

- **Nama**: Peggy Lim
- **Agensi**: PRIME CITIES REALTY [ E (3) 1251 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peggy-lim-931202/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peggy-lim-931202/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 8,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taiping, Perak.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,859 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.