# Bandar Seri Astana, Sungai Petani

| PROPERTY OVERVIEW       |                                          |
| ----------------------- | ---------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Seri Astana, Sungai Petani        |
| **Address**             | Bandar Seri Astana, Sungai Petani, Kedah |
| **Price**               | RM 260,000                               |
| **Is Verified Listing** | No                                       |
| **BT**                  | 3                                        |
| **BM**                  | 2                                        |
| **kps (tanah)**         | 1,540                                    |
| **psf (tanah)**         | RM 168.83                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,103 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kedah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kedah-x5i6n "Kedah")
- [Sungai Petani](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-sungai-petani-x54j2 "Sungai Petani")
- [Rumah Berangkai 1 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-sungai-petani-x54j2 "Rumah Berangkai 1 Tingkat")
- **sale-200106439**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d5jo7da064fb-12c7-4000-b056-2e0bd3b9243b_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d5jo7da064fb-12c7-4000-b056-2e0bd3b9243b_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w7zzaf651a19-023a-408a-805d-315c0c943464_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w7zzaf651a19-023a-408a-805d-315c0c943464_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zz1h2a440b79-3a9e-49be-9f40-46850323be75_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zz1h2a440b79-3a9e-49be-9f40-46850323be75_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-v35e014c4ce1-136f-4676-b10a-028ebca05d95_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-v35e014c4ce1-136f-4676-b10a-028ebca05d95_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4b0p1a72c81d-9611-4bee-8f6a-a902731b4c2d_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4b0p1a72c81d-9611-4bee-8f6a-a902731b4c2d_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5k8905a9669a-d090-4a6b-857c-4c6580ea4f76_1170x1560.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5k8905a9669a-d090-4a6b-857c-4c6580ea4f76_1170x1560.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p0sza7b0181b-9d50-479e-a96b-b448c6c40371_1560x1170.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p0sza7b0181b-9d50-479e-a96b-b448c6c40371_1560x1170.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ntlm5557b477-8d4b-4425-aa8c-432c12e1a937_1170x1560.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ntlm5557b477-8d4b-4425-aa8c-432c12e1a937_1170x1560.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Bandar Seri Astana, Sungai Petani oleh Derrick Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 1 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 2 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200106439
- 1,100 kps luas pelan lantai
- 1,540 kps luas tanah
- RM 236.36 psf (lantai)
- RM 168.83 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Bandar Seri Astana Below Market , Accept Full Loan, 1 Stry Terrace

**
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        **<br />For Sale<br />Bandar Sri Astana <br />1 Stry Terrace House<br />Chinese Neighbourd<br />Full Loan Acceptable<br />5min School , Tesco , Econsave <br />8min Mydin , Hopital Metro<br />15min Hotel , Bank , Parkson , Highway Toll Selatan<br /><br />just call
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Whatsaap Wechat<br /><br />Welcome Owner Listing<br />Buy Sell Rent ( House Shop Land Warehouse )

## Ejen Hartanah

![Derrick Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/zseed0b8f0ea-a02e-485c-9acd-09d416078adf_3029x3029.jpeg)

- **Nama**: Derrick Ng
- **Agensi**: Tech Realtors Properties Sdn Bhd
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/derrick-ng-984288/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/derrick-ng-984288/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 260,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Seri Astana, Sungai Petani, Kedah.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,100 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)