# Suria Putra, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | Suria Putra, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh |
| **Address**             | Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh, Selangor    |
| **Price**               | RM 430,000 (_View to Offer_)                  |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BT**                  | 2                                             |
| **BM**                  | 2                                             |
| **kps**                 | 931                                           |
| **psf**                 | RM 461.87                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,803 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Sungai Buloh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Sungai Buloh")
- [Service Residence](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Service Residence")
- **sale-501285794**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652392.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652392.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652394.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652394.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652395.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652395.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652397.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652397.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652398.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652398.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652399.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652399.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652400.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652400.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652401.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285794/UPHO.380652401.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/68889/ZPPHO.125931864.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/68889/ZPPHO.125931864.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/68889/ZPPHO.125931867.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/68889/ZPPHO.125931867.V800/Suria-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Service Residence untuk Dijual di Suria Putra oleh Ida Hidayah - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Service Residence for sale
- Fully furnished
- Disiapkan pada 2018
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501285794
- 931 sqft luas pelan lantai
- RM 461.87 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Suria Land Development Sdn Bhd
- 486 Jumlah unit
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Suria Putra

> Suria Putra Condominium Bukit Rahman Putra Fully Furnished For Sale

Suria Putra Condominium Bukit Rahman Putra Fully Furnished For Sale<br /><br />Asking Price : RM 430,000<br /><br />PROPERTY DETAILS:<br />-Type : Condominium<br />-Freehold, Nonbumi<br />-Built Up Size : 931sqft<br />-2 Bedrooms, 2 Bathrooms<br />-2 parking<br />-Level 7<br />-Low Density <br />-Selling almost fully furnished <br /><br />FACILITIES:<br />-Gymnasium <br />-Swimming pool & wading pool <br />-Children’s playground <br />-Multi‑purpose hall <br />-Cafeteria <br />-Reflexology path <br />-24‑hour security surveillance<br /><br />AMENITIES:<br />-Rahman Putra Golf Club — Suria Putra is<br />  right next to or very near the golf club<br />-SK Bukit Rahman Putra, SMK Bukit <br />  Rahman Putra, Brainy Bunch, Little <br />  Caliph<br />-Hospital Sg Buloh, Putra Medical Centre,<br />  PPUitm Sg Buloh<br />-SB Mall, Convenience Store<br />-Sg Buloh MRT, Sg Buloh KTM<br /><br />ACCESSIBILITIES:<br />-NKVE (New Klang Valley Expressway) <br />-LDP (Damansara‑Puchong Expressway) <br />-Guthrie Corridor Expressway (GCE) <br />-MRR2 (Middle Ring Road 2) <br /><br />Ida Hidayah | REN56044<br />Firdaus Associates Real Estate Agency

## Ejen Hartanah

![Ida Hidayah](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/edjb0ac6fbad-95d3-4d37-8998-79b65df1e1b1_3455x3455.jpeg)

- **Nama**: Ida Hidayah
- **Agensi**: FIRDAUS & ASSOCIATES REAL ESTATE AGENCY SDN BHD [ E (1) 1989 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ida-hidayah-1038863/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ida-hidayah-1038863/#Agent-RightSideProfile)