# Astana Putra, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Astana Putra, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh                           |
| **Address**             | Jalan Bukit Rahman Putra 1/1, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh, Selangor |
| **Price**               | RM 380,000                                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **BT**                  | 2                                                                        |
| **BM**                  | 2                                                                        |
| **kps**                 | 874                                                                      |
| **psf**                 | RM 434.78                                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,593 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Sungai Buloh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Sungai Buloh")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Kondominium")
- **sale-501023988**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032923.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032923.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032921.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032921.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032926.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032926.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032928.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032928.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032929.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501023988/UPHO.288032929.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Entrance View 1 - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759330.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759330.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Entrance View 1 - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Street view - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759329.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759329.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Street view - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Entrance view 2 - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759331.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759331.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Entrance view 2 - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Car Park - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759333.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759333.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Car Park - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Pool view - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759334.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1498/ZPPHO.95759334.V800/Astana-Putra-Bukit-Rahman-Putra-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Astana Putra oleh Ken Chew - Pool view - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 2 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501023988
- 874 kps luas pelan lantai
- RM 434.78 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Astana Putra

> Astana Putra Condominium Bukit Rahman Putra For Sale 874sf Freehold

FOR SALE | Astana Putra Condominium @ Bukit Rahman Putra<br /><br />Freehold | Ready to Move In | Quiet Environment<br /><br />• 874 sq.ft<br />• 3rd Floor<br />• 2 Bedrooms<br />• 2 Bathrooms<br />• 1 Car Park<br />• Built-in Wardrobe<br />• Kitchen Cabinet<br />• Freehold<br />• Good Neighbours<br />• Quiet & Peaceful Surroundings<br />• Low Maintenance Fee – RM0.20 per sq.ft<br /><br />Asking Price: RM380,000 (Negotiable)<br /><br />Suitable for own stay or investment.

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Ken Chew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/aidg308ef2c2-a2fe-45f5-b3eb-3eb3b38038f6_1703x1703.jpeg)

- **Nama**: Ken Chew
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ken-chew-1461211/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ken-chew-1461211/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 380,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Bukit Rahman Putra 1/1, Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 874 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)