# Imperial Grande, Sungai Ara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------- |
| **Title**               | Imperial Grande, Sungai Ara             |
| **Address**             | Jalan Kampung Batak, Sungai Ara, Penang |
| **Price**               | RM 515,000 (_Boleh dirunding_)          |
| **Is Verified Listing** | No                                      |
| **BT**                  | 3                                       |
| **BM**                  | 2                                       |
| **kps**                 | 1,000                                   |
| **psf**                 | RM 515.00                               |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,159 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Sungai Ara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-sungai-ara-h8sy4 "Sungai Ara")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-sungai-ara-h8sy4 "Kondominium")
- **sale-501391775**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917080.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917080.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917078.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917078.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917081.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917081.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917083.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917083.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917077.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917077.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917088.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917088.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917082.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917082.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917085.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501391775/UPHO.381917085.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/145140/ZPPHO.125439462.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/145140/ZPPHO.125439462.V800/Imperial-Grande-Sungai-Ara-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di Imperial Grande oleh Elaine Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada 2021
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501391775
- 1,000 kps luas pelan lantai
- RM 515.00 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Ideal Property Group
- 938 Jumlah unit
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Imperial Grande

> Imperial Grande Full Furnished 2cp Bayan Lepas Worth Buy

Imperial Grande @ Bayan Lepas FOR SALE<br /><br /> Property Details 房产资料<br />• Built-Up Area 建筑面积：1000 sqft<br />• Bedrooms 卧室：3<br />• Bathrooms 浴室：2<br />• Car Parks 停车位：2<br />• Condition 单位状况：Well Maintained<br />• Renovation 装修状况：Renovated 已装修<br />• Furnishing 家私状况：Furnished 有家私<br />• Freehold<br /><br />Asking Price ：RM 515,000  (Negotiable 可商议)<br /><br /> Easy Access To / 交通便利通往：<br />Queensbay Mall, Bayan Lepas FIZ, Penang International Airport, Penang Bridge, Jelutong, Georgetown & surrounding amenities<br />（邻近商场、工业区、机场、大桥、市区及生活设施<br /><br /> Kindly contact Elaine Lee 016.445.5210<br />欢迎联系 Elaine Lee 016.445.5210 了解更多详情及预约看房

## Kemudahan bersama

- Bbq
- Dewan serbaguna
- Jakuzi
- Kolam renang
- Taman permainan

## Ejen Hartanah

![Elaine Lee](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Elaine Lee
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elaine-lee-2797787/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elaine-lee-2797787/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 515,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kampung Batak, Sungai Ara, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)