# USJ 2, Subang

| PROPERTY OVERVIEW       |                           |
| ----------------------- | ------------------------- |
| **Title**               | USJ 2, Subang             |
| **Address**             | Subang, Selangor          |
| **Price**               | RM 629,000 (_Negotiable_) |
| **Is Verified Listing** | No                        |
| **BT**                  | 3                         |
| **BM**                  | 2                         |
| **kps (tanah)**         | 1,200                     |
| **psf (tanah)**         | RM 524.17                 |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,637 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Subang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-subang-dy92a "Subang")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-subang-dy92a "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-500369118**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292419.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292419.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292410.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292410.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292413.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292413.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292424.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292424.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292429.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292429.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292438.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292438.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292433.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500369118/UPHO.279292433.V800/USJ-2-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Subang, Selangor oleh Ellyssa Lee - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Unfurnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500369118
- 1,750 kps luas pelan lantai
- 1,200 kps luas tanah (20 kaki x 60 kaki)
- RM 359.43 psf (lantai)
- RM 524.17 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah South

## Tentang USJ 2

> Two Storey Home in USJ 2 Now Available for Purchase

A double storey home in USJ 2 is now up for sale. <br /><br />Tenure: Freehold<br />No. Of Bedroom: 3<br />No. Of Bathroom: 2<br />Area: 20' x 60'<br /><br />Located in a prime area, directly across from a hotel and shopping mall. Excellent access to the highway. Just a 10-minute drive to Sunway Pyramid, Subang Jaya, hospitals, universities, and colleges.<br /><br />Feel free to arrange a viewing!<br /><br />Ellyssa Lee (REN 13305)<br />Mobile:
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Ellyssa Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/8qze9771d08e-e597-4124-b1f0-fad288f602be_719x719.jpeg)

- **Nama**: Ellyssa Lee
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ellyssa-lee-2851438/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ellyssa-lee-2851438/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 629,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Subang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,750 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan