# SS14, Subang Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                             |
| ----------------------- | --------------------------- |
| **Title**               | SS14, Subang Jaya           |
| **Address**             | SS14, Subang Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 700,000                  |
| **Is Verified Listing** | No                          |
| **BT**                  | 10                          |
| **BM**                  | 3                           |
| **kps (tanah)**         | 1,755                       |
| **psf (tanah)**         | RM 398.86                   |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,935 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Subang Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-subang-jaya-o9c69 "Subang Jaya")
- [Rumah Berangkai 1 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-subang-jaya-o9c69 "Rumah Berangkai 1 Tingkat")
- **sale-108044388**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k50o784bc000-486e-4089-ace7-901662327ef0_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k50o784bc000-486e-4089-ace7-901662327ef0_1153x865.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pi5f6899cdc3-43ea-4b54-a648-266b8c05f183_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pi5f6899cdc3-43ea-4b54-a648-266b8c05f183_866x1154.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5zpg87048843-51db-445d-9d96-93fc429a5e2a_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5zpg87048843-51db-445d-9d96-93fc429a5e2a_866x1154.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ya32b67c4148-aaba-424c-9c31-58ece8d7837f_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ya32b67c4148-aaba-424c-9c31-58ece8d7837f_866x1154.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di SS14, Subang Jaya oleh May Hwa Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 1 Tingkat for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 25 Apr 2026
- ID penyenaraian - 108044388
- 1,300 kps luas pelan lantai
- 1,755 kps luas tanah
- RM 538.46 psf (lantai)
- RM 398.86 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> Fully extended single storey

Full extension done <br />There are 10 bedroom with living hall and kitchen

## Ejen Hartanah

![May Hwa Wong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4mgc0aa6d7d0-4e32-4741-af61-8f4e94c5dd90_340x340.jpeg)

- **Nama**: May Hwa Wong
- **Agensi**: Fortress Real Estate Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/may-hwa-wong-827832/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/may-hwa-wong-827832/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 700,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

SS14, Subang Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan