# Bandar Sunway - only 10mins away, SS15, Subang Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Sunway - only 10mins away, SS15, Subang Jaya |
| **Address**             | SS15, Subang Jaya, Selangor                         |
| **Price**               | RM 1,280,000                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BT**                  | 5                                                   |
| **BM**                  | 4                                                   |
| **kps (tanah)**         | 2,310                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 554.11                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,367 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Subang Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-subang-jaya-o9c69 "Subang Jaya")
- [Rumah Teres 2.5-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-5-tingkat-dijual/sekitar-subang-jaya-o9c69 "Rumah Teres 2.5-Tingkat")
- **sale-500226178**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931511.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931511.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931512.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931512.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931586.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931586.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931588.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931588.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931589.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500226178/UPHO.276931589.V800/Bandar-Sunway-only-10mins-away-SS15-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di SS15, Subang Jaya oleh Chin . - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Disiapkan pada 2026
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 29 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500226178
- 3,458 kps luas pelan lantai
- 2,310 kps luas tanah (22 ft x 70 ft)
- RM 370.16 psf (lantai)
- RM 554.11 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Bandar Sunway - only 10mins away

> Affordable pricing to realize your ideal residence.

2.5 sty home with rooftop terrace<br />- 22 x 70 | 5 R 4 B<br />- 33 x 70 | 7 R 7 B<br />- Individual title available<br />- Built up area from: 3,458 - 5,256sqft<br /><br />FREE all legal fees<br />- Disbursement fees<br />- Loan stamp duty<br />- MOT only for 10 pax

- Bilik gimnasium
- Keselamatan 24 jam
- Kolam renang
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Chin .](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Chin .
- **Agensi**: MCENTURY PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1862 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chin--2935900/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chin--2935900/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,280,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

SS15, Subang Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,458 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan