# Taman Industri Jaya, Skudai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                      |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Industri Jaya, Skudai                          |
| **Address**             | Jalan Hang Lekir, Taman Industri Jaya, Skudai, Johor |
| **Price**               | RM 10,000,000 (_Negotiable_)                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                   |
| **kps (lantai)**        | 31,000                                               |
| **psf (lantai)**        | RM 322.58                                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Skudai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-skudai-wulur "Skudai")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-dijual/sekitar-skudai-wulur "Kilang Terpisah")
- **sale-501302079**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846814.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846814.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846815.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846815.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846816.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846816.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846817.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846817.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846818.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302079/UPHO.380846818.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3760/ZPPHO.99829617.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3760/ZPPHO.99829617.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3760/ZPPHO.99829619.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3760/ZPPHO.99829619.V800/Taman-Industri-Jaya-Taman-Industri-Jaya-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Taman Industri Jaya, Skudai oleh Japheth Koh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 11 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501302079
- 31,000 kps luas pelan lantai
- 43,560 kps luas tanah
- RM 322.58 psf (lantai)
- RM 229.57 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taman Industri Jaya

> Industri Jaya - 1.5 Storey Detached Factory For Sale

Industri Jaya - 1.5 Storey Detached Factory For Sale<br /><br /> For Sale <br /><br /> *Taman Industri Jaya, Skudai*<br /><br /> *1.5 Storey Detached Factory*<br />- Leasehold 991 years, till 2911<br />- Non Bumi Lot <br />- Light Industry<br />- Land size 43,560 sqf<br />- Total built up 31,000 sqf apprx<br />- Production size 27,000 sqf apprx <br />- Ceiling height 6m to 11m <br />- Power Supply 600 amp<br />- Factory is fully extended with approval plan<br />- With mezzanine floor <br />- Nearby Sri Yaacob<br /><br />️ *Selling Price RM 10,000,000*<br /><br />#IndustriJaya #Skudai<br /><br />Kindly Contact<br />REN 52537<br />Japheth Koh Yong Seng (TRR-EAG

## Ejen Hartanah

![Japheth Koh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/a1uiba27cfab-1c51-4106-9a16-e1d156500749_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: Japheth Koh
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/japheth-koh-1502623/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/japheth-koh-1502623/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 10,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Hang Lekir, Taman Industri Jaya, Skudai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 31,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)