# Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiaras Bestaris, Mutiara Rini, Skudai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                         |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiaras Bestaris, Mutiara Rini, Skudai |
| **Address**             | Mutiara Rini, Skudai, Johor                                                                             |
| **Price**               | RM 1,600,000                                                                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                      |
| **BT**                  | 5                                                                                                       |
| **BM**                  | 4                                                                                                       |
| **kps (tanah)**         | 3,010                                                                                                   |
| **psf (tanah)**         | RM 531.56                                                                                               |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,709 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Skudai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-skudai-wulur "Skudai")
- [Rumah Kluster](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-kluster-dijual/sekitar-skudai-wulur "Rumah Kluster")
- **sale-501368516**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640074.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640074.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640077.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640077.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640076.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640076.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640070.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640070.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640075.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640075.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640078.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640078.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640079.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640079.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640071.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640071.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640073.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640073.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640072.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368516/UPHO.381640072.V800/Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiara-Bestari-Mutiaras-Bestaris-Mutiara-Rini-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Mutiara Rini, Skudai oleh Calvin Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Kluster untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501368516
- 3,300 kps luas pelan lantai
- 3,010 kps luas tanah
- RM 484.85 psf (lantai)
- RM 531.56 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Properti menghadap ke arah South West

## Tentang Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiara Bestari Mutiaras Bestaris

> Corner Cluster House in Taman Mutiara Bestari Skudai - 3 Storey

Jln Mutiara Bestari 1x@Tmn Mutiara Bestari<br /><br />• 3 Storey Cluster Corner Home*<br />• 5+1 Bedrooms, 4 Bathrooms<br />• Land Size: 43' x 70'<br />• Built-up Area: 3,300sqft <br />• Partial Furnishings<br />• Ready for Move-In<br />• Freehold/Non Bumi<br />• Orientation <br /> - House Facing Southwest<br /> - Side Lot Facing Southeast<br />• Age of Property: 3–4 years<br />• 24-Hour Gated and Guarded Community<br />• Monthly Maintenance Fee: RM200/m<br />• Extension with Approved Plan <br />• Renovation Expenses Exceeding RM300K++<br />• Completely Renovated and Well Kept <br /><br />*Bank Value RM1.5mil*<br />——————————————————<br /><br />Selling for RM 1.6m<br />Rental Price @RM 5,500<br />——————————————————<br /><br />For more information, please contact me （SA)<br />Calvin Lee (REN25522)<br />Tel
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Union Properties E(3)1329<br /><br />#PropLink<br />#UnionProperty<br />#REN25522<br />#CalvinJbProperty<br />#买得开心 #买得安心<br />#创造价值 #给于价值<br />#Skudai<br /><br />银行贷款不批，订金原银退还<br /> Fully Refund Deposit If Bank Loan Reject

## Ejen Hartanah

![Calvin Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/mjgqb8214a12-ec80-49f4-960b-8ec8dcb2096f_233x233.jpeg)

- **Nama**: Calvin Lee
- **Agensi**: UNION PROPERTIES [ E (3) 1329 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/calvin-lee-974183/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/calvin-lee-974183/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,600,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Mutiara Rini, Skudai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.