# Seksyen 17, Shah Alam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                 |
| ----------------------- | ------------------------------- |
| **Title**               | Seksyen 17, Shah Alam           |
| **Address**             | Seksyen 17, Shah Alam, Selangor |
| **Price**               | RM 495,000 (_Negotiable_)       |
| **Is Verified Listing** | No                              |
| **BT**                  | 2                               |
| **BM**                  | 1                               |
| **kps (tanah)**         | 1,880                           |
| **psf (tanah)**         | RM 263.30                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,075 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Shah Alam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Shah Alam")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501291395**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719752.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719752.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719753.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719753.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719754.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719754.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719755.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719755.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719756.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719756.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719757.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719757.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719758.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719758.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719759.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719759.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719760.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719760.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719761.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719761.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719762.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501291395/UPHO.380719762.V800/Seksyen-17-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Seksyen 17, Shah Alam oleh Aqil kamal - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Unfurnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501291395
- 900 kps luas pelan lantai
- 1,880 kps luas tanah
- RM 550.00 psf (lantai)
- RM 263.30 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Lot bumi

## Tentang Seksyen 17

> 2 Storey Terrace On Corner Lot Seksyen 17 Shah Alam

Double Storey Terrace located in Seksyen 17, Shah Alam. This corner unit offers a spacious and open view, perfect for families or individuals looking for a comfortable living space.<br /><br />=======================<br /><br />Asking Price : RM 495,000 (Nego)<br /><br />=======================<br /><br />DETAILS : <br />- Affordable price<br />- Corner Unit<br />- Leasehold | Bumi Lot<br />- Individual Title<br />- Land Area : 1880 sqft<br />- Built Up : 15x55<br />- Bedroom : 2 Rooms <br />- Bathroom : 1 Rooms

## Ejen Hartanah

![Aqil kamal](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/00qkd99ce625-90c6-42fe-80ae-36dd25ceaa1f_2859x2859.jpeg)

- **Nama**: Aqil kamal
- **Agensi**: MN ASSOCIATES SDN. BHD. [ VE (1) 0143 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aqil-kamal-1028337/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aqil-kamal-1028337/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 495,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Seksyen 17, Shah Alam, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 900 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)