# Seksyen 7, Shah Alam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------- |
| **Title**               | Seksyen 7, Shah Alam                               |
| **Address**             | Jalan Plumbum P7/P, Seksyen 7, Shah Alam, Selangor |
| **Price**               | RM 3,500,000                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                 |
| **kps (lantai)**        | 4,950                                              |
| **psf (lantai)**        | RM 707.07                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Shah Alam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Shah Alam")
- [Kedai-Pejabat](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-pejabat-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Kedai-Pejabat")
- **sale-108547028**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2htf329773ae-e9c7-4844-bfc4-fe29345ab999_1215x517.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2htf329773ae-e9c7-4844-bfc4-fe29345ab999_1215x517.png "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7kye03e3c795-d3c4-4d9b-8404-4a7571c218bb_732x441.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7kye03e3c795-d3c4-4d9b-8404-4a7571c218bb_732x441.png "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-88m1c4979782-37e8-4066-a3af-7045dabee28f_798x478.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-88m1c4979782-37e8-4066-a3af-7045dabee28f_798x478.png "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-40sy9b7c96aa-0826-430b-958d-bec6c6126f62_1033x498.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-40sy9b7c96aa-0826-430b-958d-bec6c6126f62_1033x498.png "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Seksyen 7, Shah Alam oleh Zaidah Ahmad Khan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai-Pejabat for sale
- Leasehold
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108547028
- 4,950 kps luas pelan lantai
- 4,796 kps luas tanah
- RM 707.07 psf (lantai)
- RM 729.77 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik induk
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> Shop Office at Jalan Plumbum P7/P Great for investment Tenanted

Tenanted Yield 3.8-4.1% per year <br />Fully tenanted <br /><br />3 Storey Shop Office, Seksyen 7 Shah Alam For Sale<br /><br />Description:<br />⦁	Situated in a matured residential and commercial township.<br />⦁	Nearby educational institution UiTM Shah Alam which is 400m from the subject property.<br />⦁	1.4km from the nearest shopping mall Central i-City.<br />⦁	Nearest public transportation is KTM Padang Jawa which is 2.1km from the subject property and UiTM Shah Alam LRT Station which is expected to be operational in 1st half of 2025.

## Ejen Hartanah

![Zaidah Ahmad Khan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/7u01cd121dd2-a7a0-442f-9d92-e443d9c914fd_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: Zaidah Ahmad Khan
- **Agensi**: FIRDAUS & ASSOCIATES REAL ESTATE AGENCY SDN BHD [ E (1) 1989 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zaidah-ahmad-khan-1063797/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zaidah-ahmad-khan-1063797/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Plumbum P7/P, Seksyen 7, Shah Alam, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 4,950 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)