# Plaza Azalea, Shah Alam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Plaza Azalea, Shah Alam                                |
| **Address**             | Persiaran Bandar Raya, Seksyen 14, Shah Alam, Selangor |
| **Price**               | RM 398,000                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BT**                  | 1                                                      |
| **BM**                  | 2                                                      |
| **kps**                 | 775                                                    |
| **psf**                 | RM 513.55                                              |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,669 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Shah Alam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Shah Alam")
- [Kediaman Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-shah-alam-oc15c "Kediaman Servis")
- **sale-200472821**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-h4yt11d92d77-24bf-4bc8-bcf6-2f89747f7f7e_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-h4yt11d92d77-24bf-4bc8-bcf6-2f89747f7f7e_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-guuabddaf24d-3c84-4d6f-ad5e-8e67860178a7_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-guuabddaf24d-3c84-4d6f-ad5e-8e67860178a7_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1fuo64e4d9ff-ab21-468f-bd64-dad0ea95b7d8_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1fuo64e4d9ff-ab21-468f-bd64-dad0ea95b7d8_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4on4dd531af4-4d9e-442c-832c-29746a4b0bee_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4on4dd531af4-4d9e-442c-832c-29746a4b0bee_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vnhn5698de89-7210-496e-b0bd-4b52b99700bb_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vnhn5698de89-7210-496e-b0bd-4b52b99700bb_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ffhs471a4a9c-6bad-41c9-8c73-3382947206b1_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ffhs471a4a9c-6bad-41c9-8c73-3382947206b1_866x1154.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-onb3fdcd0099-5759-4d8b-a815-1d008f1ee00a_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-onb3fdcd0099-5759-4d8b-a815-1d008f1ee00a_866x1154.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6qdy46ed45b6-9fe8-4f56-bf1a-b5dbc64dacce_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6qdy46ed45b6-9fe8-4f56-bf1a-b5dbc64dacce_1154x865.jpeg "Kediaman Servis untuk Dijual di Plaza Azalea oleh Kelvin Ho - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kediaman Servis untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2016
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200472821
- 775 kps luas pelan lantai
- RM 513.55 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Lot bumi
- Dibangunkan oleh SCP Group
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Plaza Azalea

> Plaza azalea Shah alam centre duplex service apartment

Plaza azalea for Sale<br /><br />Price : RM 398k<br />Size : 775 sqft<br />Bedroom : 1<br />Living Hall : 1<br />Bathroom : 1<br />Parking : 1<br />Tenure : Freehold <br /><br />Interested do contact Kelvin Ho
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang
- Parkir
- Taman landskap

## Ejen Hartanah

![Kelvin Ho](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/xcfk49e153bd-d295-4913-8805-40ea6d407d2e_180x180.jpeg)

- **Nama**: Kelvin Ho
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kelvin-ho-534078/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kelvin-ho-534078/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 398,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Persiaran Bandar Raya, Seksyen 14, Shah Alam, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 775 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.