# taman setapak, Taman Setapak, Setapak

| PROPERTY OVERVIEW       |                                       |
| ----------------------- | ------------------------------------- |
| **Title**               | taman setapak, Taman Setapak, Setapak |
| **Address**             | Taman Setapak, Setapak, Kuala Lumpur  |
| **Price**               | RM 1,200,000                          |
| **Is Verified Listing** | No                                    |
| **BT**                  | 5                                     |
| **BM**                  | 3                                     |
| **kps (tanah)**         | 2,800                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 428.57                             |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,032 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Setapak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-setapak-op878 "Setapak")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-setapak-op878 "Rumah Berkembar")
- **sale-500270165**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669852.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669852.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669853.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669853.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669854.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669854.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669855.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669855.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669856.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669856.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669857.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500270165/UPHO.277669857.V800/taman-setapak-Taman-Setapak-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Setapak, Setapak oleh Zuraini JA - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 28 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500270165
- 2,500 kps luas pelan lantai (42 ft x 80 ft)
- 2,800 kps luas tanah
- RM 480.00 psf (lantai)
- RM 428.57 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang taman setapak

> For Sale 2 Storey Semi-D Taman Setapak KL

For Sale 2 Storey Semi-D Taman Setapak KL<br />- Asking Price RM1.2mil <br />- 5 rooms 3 baths<br />- FREEHOLD<br />- NON-BUMI LOT<br />- Land size 42x80<br />- Builtup size 2,500 sqft<br />- Renovated from single storey to 2 storey<br /><br />Zuraini REN 54315<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Firdaus & Associates Real Estate Agency<br />

## Ejen Hartanah

![Zuraini JA](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/2b6h1db0a7aa-c7fa-4a8a-b611-cd6a8a76c7b5_912x912.jpeg)

- **Nama**: Zuraini JA
- **Agensi**: FIRDAUS & ASSOCIATES REAL ESTATE AGENCY SDN BHD [ E (1) 1989 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zuraini-ja-471938/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zuraini-ja-471938/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Setapak, Setapak, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)