# Taman Ibukota, Setapak

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                            |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Ibukota, Setapak                                                                                                                                                                                                     |
| **Address**             | Taman Ibukota,, Taman Ibu kota, Setapak Indah, Danau Kota, Taman P Ramlee, Taman Setapak, Medan Idaman, Taman Melawati, Genting Kelang, Genting Klang, Ayer Panas, Air Panas, Gombak, Taman Ibukota, Setapak, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 620,000 (_Boleh dirunding_)                                                                                                                                                                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                         |
| **BT**                  | 3                                                                                                                                                                                                                          |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                                                                                          |
| **kps (tanah)**         | 1,705                                                                                                                                                                                                                      |
| **psf (tanah)**         | RM 363.64                                                                                                                                                                                                                  |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,600 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Setapak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-setapak-op878 "Setapak")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-setapak-op878 "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-500986011**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586252.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586252.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586253.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586253.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586255.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586255.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586258.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586258.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586254.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586254.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586256.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586256.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586257.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586257.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586260.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586260.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586261.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586261.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586262.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586262.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586259.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586259.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586263.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500986011/UPHO.287586263.V800/Taman-Ibukota-Taman-Ibukota-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Ibukota, Setapak oleh Amber Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 28 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500986011
- 1,200 kps luas pelan lantai
- 1,705 kps luas tanah (22 ft x 78 ft)
- RM 516.67 psf (lantai)
- RM 363.64 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Ibukota

> Single storey Taman Ibukota 1705sf 22x78 Facing Open, Back Greenery

Taman Ibukota<br />1 storey house<br />**Facing open<br />**Back Greenery<br /><br />√For Sale RM620k nego<br /><br />>>Please call Amber Ng OI9*208*7373 for viewing. Thank you!<br /><br />==Details==<br />-Freehold<br />-Land size 1705sf / 22 x 78<br />-Built up 1200 sf approx<br />-3 rooms<br />-2 bathrooms<br />-2 to 4 parking<br />-Partial furnished<br /><br />>>Please call Amber Ng OI9*208*7373 for viewing. Thank you!

## Ejen Hartanah

![Amber Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/oizc60f9ec36-e509-4b8c-9584-079800c8e5e5_813x813.jpeg)

- **Nama**: Amber Ng
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/amber-ng-1366441/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/amber-ng-1366441/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 620,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Ibukota,, Taman Ibu kota, Setapak Indah, Danau Kota, Taman P Ramlee, Taman Setapak, Medan Idaman, Taman Melawati, Genting Kelang, Genting Klang, Ayer Panas, Air Panas, Gombak, Taman Ibukota, Setapak, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,200 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)