# Diamond Square, Setapak

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                            |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Diamond Square, Setapak                                    |
| **Address**             | Jalan Semarak Api 1, Diamond Square, Setapak, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 145,800                                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                                         |
| **kps**                 | 936                                                        |
| **psf**                 | RM 155.77                                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Setapak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-setapak-op878 "Setapak")
- [Kedai-Pejabat](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-pejabat-dijual/sekitar-setapak-op878 "Kedai-Pejabat")
- **sale-501320015**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059979.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059979.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059981.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059981.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059988.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059988.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059990.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059990.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059993.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501320015/UPHO.381059993.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my")
- [![Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/78811/ZPPHO.109980808.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/78811/ZPPHO.109980808.V800/Diamond-Square-Setapak-Malaysia.jpg "Kedai-Pejabat untuk Dijual di Diamond Square, Setapak oleh Henry Kooi Kuan Xiang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai-Pejabat for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501320015
- 936 kps luas pelan lantai
- RM 155.77 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Diamond Square

> Diamond Square office unit for auction

Diamond Square office unit for auction<br />Address: Unit No. 8-5-1 (Parcel No. 164), Blok E, Diamond Square, Jalan Semarak Api 3, 53000, Kuala Lumpur<br /><br />Details:<br />- Bank Lelong / Auction<br />- office unit <br />- Freehold<br />- 936sqft<br />- Auction Date: 23rd June 2026<br /><br />Cash:<br />+ 10% Deposit<br />+ 5%-7% Legal Fee<br />+ 2%-3% Misc<br /><br />Reserved Price: RM145,800.00

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Cafe
- Parking
- Retail stores

## Ejen Hartanah

![Henry Kooi Kuan Xiang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/g4fhf84b27b0-5eaa-4f5d-a52d-4301313c3655_640x640.jpeg)

- **Nama**: Henry Kooi Kuan Xiang
- **Agensi**: THE MARQ INTERNATIONAL SDN BHD [ E (1) 2003 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/henry-kooi-kuan-xiang-2967065/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/henry-kooi-kuan-xiang-2967065/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 145,800.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Semarak Api 1, Diamond Square, Setapak, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 936 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)