# Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan           |
| **Address**             | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor |
| **Price**               | RM 740,000 (_Boleh dirunding_)                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 4                                                 |
| **BM**                  | 3                                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,760                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 420.45                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,103 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Seri Kembangan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Seri Kembangan")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501278066**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559397.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559397.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559404.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559404.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559582.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559582.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.381152235.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.381152235.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559584.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501278066/UPHO.380559584.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Taman-Sungai-Besi-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Mavis Yee - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 1999
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 7 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501278066
- 1,760 kps luas pelan lantai
- 1,760 kps luas tanah
- RM 420.45 psf (lantai)
- RM 420.45 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer

## Tentang Taman Sungai Besi Indah

> Sungai Besi Indah for Sale

Double storey intermediate unit for Sale <br /><br />Size: 22 x 80<br />4 bedrooms, 3 bathrooms<br />Good condition <br /><br />Kindly contact Mavis at
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for viewing.

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Male & female
- Taska

## Ejen Hartanah

![Mavis Yee](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Mavis Yee
- **Agensi**: HARTAMAS REAL ESTATE (OUG) SDN. BHD. [ E (1) 1439/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mavis-yee-711810/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mavis-yee-711810/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 740,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,760 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)