# Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan           |
| **Address**             | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor |
| **Price**               | RM 475,000                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 4                                                 |
| **BM**                  | 3                                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,260                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 376.98                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,991 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Seri Kembangan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Seri Kembangan")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501238916**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089160.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089160.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089163.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089163.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089164.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089164.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089442.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089442.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089443.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501238916/UPHO.380089443.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 1 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501238916
- 1,260 kps luas pelan lantai
- 1,260 kps luas tanah
- RM 376.98 psf (lantai)
- RM 376.98 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 1 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah South

## Tentang Taman Sungai Besi Indah

> Newly Refurbish/ 2 Storey House Taman Sungai Besi Indah Seri Kembangan

2 Storey Terrace House Taman Sungai Besi Indah Balakong Seri Kembangan For Sale<br /><br />* Newly Refurbish - Repaint house<br /><br />Property Details<br />* Leasehold / non bumi lot<br />* Land area: 18x70’ sf<br />* 4 Bedroom / 3 Bathroom<br />* With Kitchen Table Top, Wardrobe, 1 x king bed, 1 x aircond, etc<br />* Strategic location<br />* Asking Price 475k<br /><br />* Nearby amenities :- Aeon Jusco, Econsave, Traders Square Cheras, C180<br /><br />* Easy access towards SKVE Highway, Puchong, UPM, Banting, Serdang, Sungai Besi, Kuala Lumpur<br /><br />Please contact Fern o12*2588*322 for viewing

## Ejen Hartanah

![Fern Wong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Fern Wong
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN BHD [ E (1) 1670/16 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/fern-wong-3041698/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/fern-wong-3041698/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 475,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,260 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)