# Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan           |
| **Address**             | Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor |
| **Price**               | RM 488,000                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 4                                                 |
| **BM**                  | 3                                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,260                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 387.30                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,046 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Seri Kembangan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Seri Kembangan")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501021211**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000632.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000632.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000645.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000645.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000654.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000654.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000667.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000667.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000811.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501021211/UPHO.288000811.V800/Taman-Sungai-Besi-Indah-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan oleh Fern Wong - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Unfurnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 2 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501021211
- 1,260 kps luas pelan lantai
- 1,260 kps luas tanah
- RM 387.30 psf (lantai)
- RM 387.30 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taman Sungai Besi Indah

> 2 Storey Terrace Home Taman Sungai Besi Indah Balakong Seri Kembangan

For Sale: 2 Storey Terrace House located in Taman Sungai Besi Indah Balakong Seri Kembangan. This property features a leasehold / non bumi lot with a land area of 18x70’ sf, comprising 4 bedrooms and 3 bathrooms. The unit is basic and situated in a strategic location. The asking price is 488k. Nearby amenities include Aeon Jusco, Econsave, Traders Square Cheras, and C180. Access to SKVE Highway, Puchong, UPM, Banting, Serdang, Sungai Besi, and Kuala Lumpur is convenient. For viewing, please contact Fern at o12*2588*322.

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Nursery

## Ejen Hartanah

![Fern Wong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Fern Wong
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN BHD [ E (1) 1670/16 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/fern-wong-3041698/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/fern-wong-3041698/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 488,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,260 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)