# Bayan villa Townhouse, Taman Bukit Serdang, Bukit Serdang, Serdang, Seri Kembangan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bayan villa Townhouse, Taman Bukit Serdang, Bukit Serdang, Serdang, Seri Kembangan                                                                                                                                                          |
| **Address**             | Serdang Heights,Tropical villa,Puchong South,Serdang Raya,Sri Serdang,Seri Serdang,Equine Park,Bandar Putra Permai,Pinggiran Putra,16 Sierra,Dato Demang,Sri Petaling,Bukit Jalil,Balakong,Taman Universiti Indah, Seri Kembangan, Selangor |
| **Price**               | RM 425,000                                                                                                                                                                                                                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                                          |
| **BT**                  | 3+1                                                                                                                                                                                                                                         |
| **BM**                  | 3                                                                                                                                                                                                                                           |
| **kps (tanah)**         | 1,385                                                                                                                                                                                                                                       |
| **psf (tanah)**         | RM 306.86                                                                                                                                                                                                                                   |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,782 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Seri Kembangan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Seri Kembangan")
- [Rumah Bandar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-bandar-dijual/sekitar-seri-kembangan-kz4oo "Rumah Bandar")
- **sale-501392134**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921262.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921262.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921263.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921263.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921264.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921264.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921265.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921265.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921266.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921266.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921267.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921267.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921268.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921268.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921269.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921269.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921270.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921270.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921271.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921271.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921272.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921272.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921273.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921273.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921274.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392134/UPHO.381921274.V800/Bayan-villa-Townhouse-Taman-Bukit-Serdang-Bukit-Serdang-Serdang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Seri Kembangan, Selangor oleh NK Lew - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Bandar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501392134
- 1,385 kps luas pelan lantai
- 1,385 kps luas tanah
- RM 306.86 psf (lantai)
- RM 306.86 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Bayan villa Townhouse, Taman Bukit Serdang, Bukit Serdang , Serdang

> 3room & 3 bath Nice renovated Bayan villa townhouse

Address: Bayan Villa townhouse, jalan bs 2/2, taman bukit serdang, 43300 seri kembangan, selangor darul ehsan.<br /><br />** Freehold<br />** 3+1room 3 bath<br />** 1385 sq<br />** 2 car parking spaces<br />** Renovation: Built-in kitchen cabinet , shower skin , air-conditioners & water heaters<br /><br />Owner welcome to list !!<br /><br />Interested to view, please call<br /><br />NK Lew<br />012.357.1314

## Ejen Hartanah

![NK Lew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/y5rcecd0fe5b-6976-44cf-85ff-249a0ab88c43_238x238.jpeg)

- **Nama**: NK Lew
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nk-lew-977494/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nk-lew-977494/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 425,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Serdang Heights,Tropical villa,Puchong South,Serdang Raya,Sri Serdang,Seri Serdang,Equine Park,Bandar Putra Permai,Pinggiran Putra,16 Sierra,Dato Demang,Sri Petaling,Bukit Jalil,Balakong,Taman Universiti Indah, Seri Kembangan, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,385 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)