# Taman Bukit Seputeh, Seputeh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                            |
| ----------------------- | ------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Bukit Seputeh, Seputeh               |
| **Address**             | Taman Bukit Seputeh, Seputeh, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 8,500,000                               |
| **Is Verified Listing** | No                                         |
| **BT**                  | 5+1                                        |
| **BM**                  | 6                                          |
| **kps (tanah)**         | 5,953                                      |
| **psf (tanah)**         | RM 1,427.85                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 35,645 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Seputeh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-seputeh-u27eo "Seputeh")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-seputeh-u27eo "Bungalow House")
- **sale-108442777**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o3s92bfb6042-7a8b-4b33-8734-856f22e97edc_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o3s92bfb6042-7a8b-4b33-8734-856f22e97edc_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-42g350189bca-92e7-4624-90ad-e4e7a5ca0dc2_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-42g350189bca-92e7-4624-90ad-e4e7a5ca0dc2_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t6h85933b761-3170-4389-8777-85e5698fc382_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t6h85933b761-3170-4389-8777-85e5698fc382_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pamqffa4d6af-9f8b-416f-ae6f-603174f6d331_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pamqffa4d6af-9f8b-416f-ae6f-603174f6d331_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fr5515a37b86-34c0-4545-be97-5cc3a50bddf2_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fr5515a37b86-34c0-4545-be97-5cc3a50bddf2_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1vfs3fcdc9e5-9196-484f-bc37-473dc4260113_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1vfs3fcdc9e5-9196-484f-bc37-473dc4260113_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a44k7da6449e-97fb-4eaf-a728-faeabf96587b_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a44k7da6449e-97fb-4eaf-a728-faeabf96587b_866x1154.png "Bungalow House untuk Dijual di Taman Bukit Seputeh, Seputeh oleh Rex Tham - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 10 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108442777
- 7,000 kps luas pelan lantai
- 5,953 kps luas tanah
- RM 1,214.29 psf (lantai)
- RM 1,427.85 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Rare Item Modern New Furnished Bungalow

WTS <br /><br />Seputeh KL <br />2.5 sty modern design bungalow <br />-Freehold<br />-Land area 5953sf <br />-Bu 7000sf <br />-5+1r 6b<br />-Private pool <br />-Move in condition <br /><br />Asking 8.5mil<br /><br />Pm rex
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam
- Parkir
- Taman komuniti
- Taman landskap
- Taman permainan
- Trek joging

## Ejen Hartanah

![Rex Tham](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/s045c0e9d5be-3cc5-4342-b0e0-cdb5e19db11f_3941x3941.jpeg)

- **Nama**: Rex Tham
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/rex-tham-848080/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/rex-tham-848080/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 8,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Bukit Seputeh, Seputeh, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 7,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)