# Taman Senawang Perdana, Senawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Senawang Perdana, Senawang                  |
| **Address**             | Taman Senawang Perdana, Senawang, Negeri Sembilan |
| **Price**               | RM 418,500                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 4                                                 |
| **BM**                  | 3                                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,200                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 348.75                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,755 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Negeri Sembilan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-negeri-sembilan-r9fza "Negeri Sembilan")
- [Senawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-senawang-y1egi "Senawang")
- [2-storey Terraced House](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-senawang-y1egi "2-storey Terraced House")
- **sale-501364782**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597623.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597623.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Exterior - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597783.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597783.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Exterior - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597836.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597836.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597851.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597851.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597840.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597840.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597845.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597845.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597848.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597848.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597853.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UPHO.381597853.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "2-storey Terraced House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Lester Yap - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

<details>
<summary>Video</summary>

- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UMOV.381597522.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UMOV.381597522.mp4)
- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UMOV.381597522.converted.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364782/UMOV.381597522.converted.mp4)

</details>

---

## Butiran hartanah

- 2-storey Terraced House for sale
- Unfurnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501364782
- 1,893 sqft luas pelan lantai
- 1,200 sqft luas tanah (20 ft x 60 ft)
- RM 221.08 psf (lantai)
- RM 348.75 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Senawang Perdana

> New 2 storey terrace @ seremban senawang

New Launch Double Storey Terrace @ Seremban senawang<br />Harga dari ==RM418, 500<br />Cornet lot dari ==RM501, 000-RM545,000<br /><br />Details :<br />Land Size : *20' x 60'*<br />Built-up : *1,983 sq.ft*<br />Bedroom : *4*<br />Bathroom : *3*<br />Gated and Guarded Community<br />Good Environment<br />100% Bank Loan /LPPSA Loan<br /><br />p/s : 𝙋𝙄𝘾 𝙁𝙊𝙍 𝙄𝙇𝙇𝙐𝙎𝙏𝙍𝘼𝙏𝙄𝙊𝙉 𝙋𝙐𝙍𝙋𝙊𝙎𝙀𝙎 𝙊𝙉𝙇𝙔<br />For more details and location<br />Call Lester Yap
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />REN (34625)

## Kemudahan

- Balcony
- Covered car parking
- Security guard

## Kemudahan bersama

- 24 hours security

## Ejen Hartanah

![Lester Yap](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Lester Yap
- **Agensi**: Big Plus Properties Sdn. Bhd. (Mont Kiara)
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lester-yap-819283/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lester-yap-819283/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 418,500.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Senawang Perdana, Senawang, Negeri Sembilan.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,893 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)