# Taman Senawang Perdana, Senawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Senawang Perdana, Senawang                  |
| **Address**             | Taman Senawang Perdana, Senawang, Negeri Sembilan |
| **Price**               | RM 900,000 (_Boleh dirunding_)                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 6+1                                               |
| **BM**                  | 4                                                 |
| **kps (tanah)**         | 2,700                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 333.33                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,774 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Negeri Sembilan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-negeri-sembilan-r9fza "Negeri Sembilan")
- [Senawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-senawang-y1egi "Senawang")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-senawang-y1egi "Bungalow House")
- **sale-501336239**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255181.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255181.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255180.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255180.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255176.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255176.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255177.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255177.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255178.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255178.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255179.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UPHO.381255179.V800/Taman-Senawang-Perdana-Taman-Senawang-Perdana-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Taman Senawang Perdana, Senawang oleh Trevor Chai - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

<details>
<summary>Video</summary>

- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UMOV.381255226.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UMOV.381255226.mp4)
- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UMOV.381255226.converted.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501336239/UMOV.381255226.converted.mp4)

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501336239
- 2,700 kps luas pelan lantai
- 2,700 kps luas tanah
- RM 333.33 psf (lantai)
- RM 333.33 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Taman Senawang Perdana

> Double Storey Bungalow for sell at Taman Bukit Senawang Perdana

FREEHOLD<br /><br />Double Storey Bungalow Taman Bukit Senawang Perdana<br />Bangalow Corner Lot<br /><br />6 Bedrooms<br />4 Bathrooms <br />1 Storeroom <br /><br />5 min Tesco<br />8 min Mydin<br />15 min Aeon<br />3-5 min All Gov. Sekolah<br />15 min Gov. Hospital<br />3 min KTM Station<br />7 min Plus Highway <br />10 min Lekas Highway <br />24 hrs Security

## Kemudahan

- Balkoni
- Kawalan keselamatan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam
- Taman landskap
- Taman permainan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Trevor Chai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/snv3e627e628-6a79-4a06-bedb-584d34201997_2194x2194.jpeg)

- **Nama**: Trevor Chai
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/trevor-chai-934614/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/trevor-chai-934614/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 900,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Senawang Perdana, Senawang, Negeri Sembilan.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,700 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)