# Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------- |
| **Title**               | Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai        |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai, Johor |
| **Price**               | RM 11,885,650 (_Lihat ke Tawaran_)          |
| **Is Verified Listing** | No                                          |
| **BM**                  | 3                                           |
| **kps (lantai)**        | 31,278                                      |
| **psf (lantai)**        | RM 380.00                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Senai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-senai-80wyc "Senai")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-dijual/sekitar-senai-80wyc "Kilang Terpisah")
- **sale-501399709**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014940.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014940.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014936.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014936.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014938.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014938.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014939.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014939.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014937.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501399709/UPHO.382014937.V800/Kawasan-Perindustrian-Senai-3-Senai-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai oleh Villy Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 24 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501399709
- 31,278 kps luas pelan lantai
- 45,700 kps luas tanah
- RM 380.00 psf (lantai)
- RM 260.08 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1000 watt 

## Tentang Kawasan Perindustrian Senai 3

> Kawasan Perindustrian Senai 3 Factory For Sale

Detached factory<br />Land Type: Medium Industry <br />Land area: 45,700.71 sqft (approx)<br />Built Up: 31,278.03 sqft (approx)<br />Production Built Up: 23,127.21 sqft<br /><br />Power Supply: 1000 amp <br />Floor Capacity : 20 kn/m2 <br />Celling Height: 12 M<br />Asking Price: RM 11,885,651<br /><br />Hose Reel System, Fire Alarm System, Automatic Sprinkler System, Portable Fire Extinguisher

## Ejen Hartanah

![Villy Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/izl867a1aca7-c5a6-42af-882f-30243ee9e31d_2948x2948.jpeg)

- **Nama**: Villy Lee
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/villy-lee-1782934/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/villy-lee-1782934/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 11,885,650.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Senai 3, Senai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 31,278 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)