# TASTEFULLY DESIGN | 2 STOREY | PARTLY FURNISHED | ECO FOREST EBONYLANE, Eco Forest, Semenyih

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                              |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | TASTEFULLY DESIGN \| 2 STOREY \| PARTLY FURNISHED \| ECO FOREST EBONYLANE, Eco Forest, Semenyih                              |
| **Address**             | Garden Home, Eco Forest Ebonylane, Setia Ecohill, Eco Majestic, Mutiara Hills, Kajang, Bangi, Eco Forest, Semenyih, Selangor |
| **Price**               | RM 769,000                                                                                                                   |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                           |
| **BT**                  | 4                                                                                                                            |
| **BM**                  | 4                                                                                                                            |
| **kps (tanah)**         | 1,860                                                                                                                        |
| **psf (tanah)**         | RM 413.44                                                                                                                    |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,224 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Semenyih](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-semenyih-lk99d "Semenyih")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-semenyih-lk99d "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501370209**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660529.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660529.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660531.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660531.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660533.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660533.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660537.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660537.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660534.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660534.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660535.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501370209/UPHO.381660535.V800/TASTEFULLY-DESIGN-2-STOREY-PARTLY-FURNISHED-ECO-FOREST-EBONYLANE-Eco-Forest-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Eco Forest, Semenyih oleh CK Law - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501370209
- 2,355 kps luas pelan lantai
- 1,860 kps luas tanah
- RM 326.54 psf (lantai)
- RM 413.44 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang TASTEFULLY DESIGN | 2 STOREY | PARTLY FURNISHED | ECO FOREST EBONYLANE

> Eco Forest, Comfortable Unit with Partial Furnishings

Property Type: 2 Storey<br />- Tenure: Freehold<br />- Unit type: Intermediate<br />- Land Size: 30x62<br />- Built up size: 2355sf approximately<br />- No of room and bath: 4B4B<br />- Condition: Partly Furnished<br />- Selling price: RM 769k<br />(SK 219)<br /><br />Selling Point:<br />-Fully Gated & Guarded<br />-7km to LEKAS highway<br />-Strata title with excellent landscaping<br />-5 tiers security<br /><br />Kindly contact us to schedule a viewing appointment:<br />016.639 3899<br />CK Law [REN 49531]<br />Senior Negotiator<br />The Roof Realtv

## Ejen Hartanah

![CK Law](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/tco7652d5883-222e-41bc-9ab6-f5e507d772d1_631x631.png)

- **Nama**: CK Law
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ck-law-1264018/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ck-law-1264018/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 769,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Garden Home, Eco Forest Ebonylane, Setia Ecohill, Eco Majestic, Mutiara Hills, Kajang, Bangi, Eco Forest, Semenyih, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,355 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)