# Taman Sri Sinar, Segambut

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                         |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sri Sinar, Segambut                                                                                               |
| **Address**             | Taman Sri Sinar, Bandar Menjalara, Kepong, Segambut, Kepong Baru, Taman Kepong, Taman Sri Sinar, Segambut, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 580,000                                                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                      |
| **BT**                  | 3                                                                                                                       |
| **BM**                  | 3                                                                                                                       |
| **kps (tanah)**         | 800                                                                                                                     |
| **psf (tanah)**         | RM 725.00                                                                                                               |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,432 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Segambut](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-segambut-tr890 "Segambut")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-segambut-tr890 "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-108227949**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z50147a7db18-9af2-4aa5-a912-450d325dcce1_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z50147a7db18-9af2-4aa5-a912-450d325dcce1_1080x810.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qxtrc2f2639e-6dc6-423c-b0b1-69d5b98217bf_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qxtrc2f2639e-6dc6-423c-b0b1-69d5b98217bf_1080x810.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ydvk8cbec431-e0a4-488c-a669-abc0bdb33e11_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ydvk8cbec431-e0a4-488c-a669-abc0bdb33e11_1080x810.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n3pj8fb2e9b1-8630-4a05-ad9f-e29a7d6dcda7_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n3pj8fb2e9b1-8630-4a05-ad9f-e29a7d6dcda7_1080x810.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-bni92de6027d-9cbb-4fcc-b87d-b3cd87a6aef0_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-bni92de6027d-9cbb-4fcc-b87d-b3cd87a6aef0_810x1080.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ik0tc1a798f8-2a0c-4145-9c33-abb9b733e0ae_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ik0tc1a798f8-2a0c-4145-9c33-abb9b733e0ae_810x1080.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fttq4fdb0b10-20a6-47a3-8602-e6f701a841a7_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fttq4fdb0b10-20a6-47a3-8602-e6f701a841a7_810x1080.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pb7e4708004c-97ce-4720-817d-393fa64280c5_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pb7e4708004c-97ce-4720-817d-393fa64280c5_810x1080.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8byl436b4a2f-cb14-4afc-acbe-cb417cd7c613_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8byl436b4a2f-cb14-4afc-acbe-cb417cd7c613_810x1080.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Sri Sinar, Segambut oleh Lew Kim Meng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108227949
- 2,000 kps luas pelan lantai
- 800 kps luas tanah (50 ft x 16 ft)
- RM 290.00 psf (lantai)
- RM 725.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang Taman Sri Sinar

> Freehold & Limited / Taman Sri Sinar 2sty, Kepong

Taman Sri Sinar 2sty, Kepong<br /><br />- Freehold<br />- 16 x 50 sqft<br />- 3r3b<br />- Part reno<br />- Full tiles floor<br /><br />RM 580k<br /><br />Kindly Call or WhatsApp<br />017 // 951 // 8283  Kim ( REN 62884 )<br />( Kepong Specialist )

## Kemudahan

- Garaj

## Ejen Hartanah

![Lew Kim Meng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/m70haad6fbee-5e56-44b8-a18f-e4c6821523ec_2807x2807.jpeg)

- **Nama**: Lew Kim Meng
- **Agensi**: E TREND REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1752 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lew-kim-meng-1070486/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lew-kim-meng-1070486/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 580,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Sri Sinar, Bandar Menjalara, Kepong, Segambut, Kepong Baru, Taman Kepong, Taman Sri Sinar, Segambut, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)