# Sg Besi 2 Storey Terrace House Corner Lot, Salak Selatan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                           |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Sg Besi 2 Storey Terrace House Corner Lot, Salak Selatan                                                                                                                                                                  |
| **Address**             | jalan sungai besi, jalan besi, 1 razak mansion, razak city residences, pudu, salak selatan, bandar tasik selatan, desa petaling, cheras,bandar sri permaisuri, taman daanu desa, kuchai lama, Salak Selatan, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 880,000                                                                                                                                                                                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                        |
| **BT**                  | 6                                                                                                                                                                                                                         |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                                                                                         |
| **kps (tanah)**         | 2,950                                                                                                                                                                                                                     |
| **psf (tanah)**         | RM 298.31                                                                                                                                                                                                                 |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,690 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Salak Selatan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-salak-selatan-b8yzo "Salak Selatan")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-salak-selatan-b8yzo "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-500446471**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535548.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535548.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535534.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535534.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535528.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535528.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535514.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535514.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535546.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535546.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535524.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535524.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535520.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535520.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535522.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535522.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535523.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535523.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535547.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500446471/UPHO.280535547.V800/Sg-Besi-2-Storey-Terrace-House-Corner-Lot-Kuala-Lumpur-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Salak Selatan, Kuala Lumpur oleh Allister Seow - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Leasehold (40 tahun lagi)
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500446471
- 2,000 kps luas pelan lantai
- 2,950 kps luas tanah (42 kaki x 70 kaki)
- RM 440.00 psf (lantai)
- RM 298.31 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Sg Besi 2 Storey Terrace House Corner Lot

> Corner lot with big land

Corner Lot 2 Storey Terrace House For Sale<br />6 Room , 4 bathroom<br />Build up 20X50<br />Landsize 42X70<br />Leashold until year 2065<br />Asking : RM 880k<br /><br />*Located in Salak Selatan<br />*Easy access to Kl City<br /><br />Interested can contact <br />Allister- The Roof Realty E(1)1605<br />REN39912

## Ejen Hartanah

![Allister Seow](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/imfma4f0eff4-72f9-498d-8c45-670640280ecc_2763x2763.jpeg)

- **Nama**: Allister Seow
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/4 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/allister-seow-1135792/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/allister-seow-1135792/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 880,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

jalan sungai besi, jalan besi, 1 razak mansion, razak city residences, pudu, salak selatan, bandar tasik selatan, desa petaling, cheras,bandar sri permaisuri, taman daanu desa, kuchai lama, Salak Selatan, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)