# Taman Villa Senja, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------- |
| **Title**               | Taman Villa Senja, Rawang           |
| **Address**             | Taman Villa Senja, Rawang, Selangor |
| **Price**               | RM 792,000                          |
| **Is Verified Listing** | No                                  |
| **BT**                  | 4                                   |
| **BM**                  | 3                                   |
| **kps (tanah)**         | 4,000                               |
| **psf (tanah)**         | RM 198.00                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,321 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Berangkai 3.5 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-3-5-tingkat-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Berangkai 3.5 Tingkat")
- **sale-501326105**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133628.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133628.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133629.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133629.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133635.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133635.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133637.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501326105/UPHO.381133637.V800/Taman-Villa-Senja-Taman-Villa-Senja-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3.5 Tingkat untuk Dijual di Taman Villa Senja, Rawang oleh Jason Yeo - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 3.5 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501326105
- 1,582 kps luas pelan lantai
- 4,000 kps luas tanah
- RM 500.63 psf (lantai)
- RM 198.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Villa Senja

> Villa Senja / Rawang 《Below Market Value 30 %》

"No. 9, Jalan VS, Villa Senja, 48000 Rawang, Selangor<br />3.5 Storey Terrace House<br /><br />Market Price ： Rm 1,100,000<br />Auction Price ：RM 792,000<br />Auction Date : 21st May 2026 (Thu)<br />Tenure : Freehold<br />Built Up : 4,000 sq.ft / 1,582 sq.ft"<br /><br />"Call JasonYeo
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for<br />Free Registration and more details<br />NO AGENT FEES FROM BUYER <br /><br />** Bidders who are interested to buy such property are required to submit 10% deposit of the reserve price as the bid deposit via online transfer / bank draft.<br /><br />** Loans up to 90%.<br /><br />** This is an auction where opponents bid successively higher until one bids the highest and last, determining the winner."

## Ejen Hartanah

![Jason Yeo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/yolk1746f47a-ff70-4621-afc3-b850eb3136a3_718x718.jpeg)

- **Nama**: Jason Yeo
- **Agensi**: Glory Lands & Properties
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jason-yeo-2433252/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jason-yeo-2433252/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 792,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Villa Senja, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,582 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.