# Setia Eco Templer, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Setia Eco Templer, Rawang                                                                                                           |
| **Address**             | jalan set 1 essex garden Amantara Rimbaran jimbaran Templer Park Selayang bandar baru selayang, Setia Eco Templer, Rawang, Selangor |
| **Price**               | RM 2,300,000 (_Negotiable_)                                                                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                  |
| **BT**                  | 5+1                                                                                                                                 |
| **BM**                  | 7                                                                                                                                   |
| **kps (tanah)**         | 3,895                                                                                                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 590.50                                                                                                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 9,645 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Berkembar")
- **sale-501330540**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186007.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186007.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186009.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186009.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186010.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186010.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186011.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186011.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186012.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186012.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186013.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186013.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186014.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186014.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186015.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186015.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186491.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186491.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186016.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186016.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186468.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501330540/UPHO.381186468.V800/Setia-Eco-Templer-Setia-Eco-Templer-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Setia Eco Templer, Rawang oleh Reeno Too - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for sale
- Partially furnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501330540
- 3,500 kps luas pelan lantai
- 3,895 kps luas tanah (41 kaki x 95 kaki)
- RM 657.14 psf (lantai)
- RM 590.50 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 5 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah North East

## Tentang Setia Eco Templer

> Essex Garden Oakley Semi-D — Nicely Renovated

Semi D at Essex Garden Setia Eco Templer <br />----------------------------------<br />Property Details<br />Semi-D / type Oaklay <br />Land Size: 41’ x 95’<br />Built-up: Approx. 3,500 sqft<br />5+1 Rooms<br />7 Bathrooms<br />Fully Renovated<br /><br /><br />For more info and viewing, kindly contact<br />Name : Reeno Too (REN25561)<br />Contact : 016-6OO6161<br />Polygon Properties SDN BHD (RAWANG BRANCH)

## Ejen Hartanah

![Reeno Too](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/1y26f9e8271c-2d4a-4126-ade3-386e288ecacc_799x799.jpeg)

- **Nama**: Reeno Too
- **Agensi**: POLYGON PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1714/6 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/reeno-too-1035250/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/reeno-too-1035250/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,300,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

jalan set 1 essex garden Amantara Rimbaran jimbaran Templer Park Selayang bandar baru selayang, Setia Eco Templer, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)