# Scientex Kundang Jaya, Taman Kundang Jaya, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Scientex Kundang Jaya, Taman Kundang Jaya, Rawang |
| **Address**             | Jalan SKJ, Taman Kundang Jaya, Rawang, Selangor   |
| **Price**               | RM 558,000 (_Boleh dirunding_)                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 4                                                 |
| **BM**                  | 3                                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,170                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 476.92                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,340 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Teres 3-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-3-tingkat-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Teres 3-Tingkat")
- **sale-501390847**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905635.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905635.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905636.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905636.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905638.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905638.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905639.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905639.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905641.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905641.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905650.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905650.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905652.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905652.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905653.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905653.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905654.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905654.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905655.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501390847/UPHO.381905655.V800/Scientex-Kundang-Jaya-Taman-Kundang-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Kundang Jaya, Rawang oleh Alice Low - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 3-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2025
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501390847
- 1,170 kps luas pelan lantai
- 1,170 kps luas tanah
- RM 476.92 psf (lantai)
- RM 476.92 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh SCIENTEX PARK (M) SDN. BHD.

## Tentang Scientex Kundang Jaya

> Updated 3 Level Home, Ready to Move In, Freehold, Schedule a Visit!

PROPERTY DETAILS:<br />- 3 Level Terrace<br />- ⁠18x65 sqft<br />- ⁠Freehold<br />- ⁠4 Bedroom<br />- ⁠3 Bathroom<br />- ⁠Updated Unit<br />- ⁠Plaster Ceiling<br />- ⁠Built-in Kitchen Cabinet<br />- ⁠South Facing<br /><br />SELLING: RM 558K NEGO<br /><br />- 3% Booking Fees (Fully refundable if loan is not approved)<br />- 7% Balance Due Upon Signing S&P Agreement<br />- Total 10% Down Payment<br />- EPF Withdrawal Accepted<br />- Government Loan Accepted<br />- Banker and Lawyer Available to Assist<br /><br />- Owners Welcome to List for Sale/Rent -

## Ejen Hartanah

![Alice Low](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/m98x3ac78e00-0d80-4cb6-9f66-4c5becf5a749_1280x1280.jpeg)

- **Nama**: Alice Low
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-low-1921391/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-low-1921391/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 558,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan SKJ, Taman Kundang Jaya, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,170 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.