# Taman Anggun, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                |
| ----------------------- | ------------------------------ |
| **Title**               | Taman Anggun, Rawang           |
| **Address**             | Taman Anggun, Rawang, Selangor |
| **Price**               | RM 1,200,000                   |
| **Is Verified Listing** | No                             |
| **BT**                  | 5                              |
| **BM**                  | 5                              |
| **kps**                 | 3,600                          |
| **psf**                 | RM 333.33                      |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,032 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Teres 3-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-3-tingkat-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Teres 3-Tingkat")
- **sale-107515404**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-leeq796a7a93-2d48-4d6c-9f8b-a4a8e0a98aad_1080x810.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-leeq796a7a93-2d48-4d6c-9f8b-a4a8e0a98aad_1080x810.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ts90098da83b-11eb-4ac9-af43-8d8c0763d51b_774x1032.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ts90098da83b-11eb-4ac9-af43-8d8c0763d51b_774x1032.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vw532c777c47-66ab-41f1-8624-201d4ead9d95_1032x774.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vw532c777c47-66ab-41f1-8624-201d4ead9d95_1032x774.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jsmjaa0eb198-51a2-4fad-b4c9-fa86c0745f18_774x1032.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jsmjaa0eb198-51a2-4fad-b4c9-fa86c0745f18_774x1032.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fda7fc5e4afc-81cc-4777-8325-f640a801db98_774x1032.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fda7fc5e4afc-81cc-4777-8325-f640a801db98_774x1032.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2y0o64290426-4492-49f8-b46e-8e71a7ba1f3e_774x1032.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2y0o64290426-4492-49f8-b46e-8e71a7ba1f3e_774x1032.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8mmx42d0c898-7d67-44d5-9143-34395021a4f7_768x1024.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8mmx42d0c898-7d67-44d5-9143-34395021a4f7_768x1024.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lkdnaabfff50-32d9-4979-a37b-47a384a35565_809x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lkdnaabfff50-32d9-4979-a37b-47a384a35565_809x1080.png "Rumah Teres 3-Tingkat untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Esther Yee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 3-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 15 Apr 2026
- ID penyenaraian - 107515404
- 3,600 kps luas pelan lantai
- RM 333.33 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Corner lot Superlink

3sty Amaryllis Tamansari  <br />Corner lot <br />Built up 3600sf <br />Land area 31x70<br />4+1bedroom 5bathroom<br />Well kept unit <br />Come with all fitted cabinet

## Ejen Hartanah

![Esther Yee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/6x8918cc6c7a-d386-48d8-8332-f6303b72e1f9_720x720.jpeg)

- **Nama**: Esther Yee
- **Agensi**: PROPNEX REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1800/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/esther-yee-819413/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/esther-yee-819413/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Anggun, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,600 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)