# Rawang, kota Emerald, Anggun, Taman Anggun, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                      |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Rawang, kota Emerald, Anggun, Taman Anggun, Rawang                                                   |
| **Address**             | Rawang, Kota Emerald, Taman Anggun, Tamansari, Bandar Country Homes,, Taman Anggun, Rawang, Selangor |
| **Price**               | RM 1,030,000 (_Boleh dirunding_)                                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                   |
| **BT**                  | 4+1                                                                                                  |
| **BM**                  | 4                                                                                                    |
| **kps (tanah)**         | 2,625                                                                                                |
| **psf (tanah)**         | RM 392.38                                                                                            |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 4,319 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Berkembar")
- **sale-501013216**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907081.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907081.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907072.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907072.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907075.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907075.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907077.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907077.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907078.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907078.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907079.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907079.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907083.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907083.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907085.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907085.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907088.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907088.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907090.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501013216/UPHO.287907090.V800/Rawang-kota-Emerald-Anggun-Taman-Anggun-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Anggun, Rawang oleh Ken Chong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 25 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501013216
- 2,300 kps luas pelan lantai
- 2,625 kps luas tanah (35 ft x 75 ft)
- RM 447.83 psf (lantai)
- RM 392.38 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang Rawang, kota Emerald, Anggun

> Kota Emerald SemiD house for sale below market, call us for more detai

Rawang, Anggun 1, 2sty Semi D House for sale. <br /><br />- 35x75<br />- 2300sf built up <br />- 4+1 room 4 bathroom<br />- Freehold<br />- Basic condition with well kept<br />- Gated Guarded area <br />- Close to amenities <br />- Easy access via major highway and access <br /><br />Asking price : RM 1.03mil nego <br /><br />If interested call Ken Chong 010.902.2190 for viewing arrangement and details <br />Welcome property owner to list sale/rent

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Ken Chong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/34t6fb51ea79-4d4f-4473-92a8-276bc10d1993_3456x3456.jpeg)

- **Nama**: Ken Chong
- **Agensi**: VPG Realty
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ken-chong-506902/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ken-chong-506902/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,030,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Rawang, Kota Emerald, Taman Anggun, Tamansari, Bandar Country Homes,, Taman Anggun, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)