# Bandar Country Homes, Rawang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Country Homes, Rawang                       |
| **Address**             | Jalan Desa, Bandar Country Homes, Rawang, Selangor |
| **Price**               | RM 450,000                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                 |
| **BT**                  | 4                                                  |
| **BM**                  | 3                                                  |
| **kps (tanah)**         | 1,170                                              |
| **psf (tanah)**         | RM 384.62                                          |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,887 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Rawang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rawang")
- [Rumah Teres](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-dijual/sekitar-rawang-lxaou "Rumah Teres")
- **sale-500981604**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535752.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535752.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535754.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535754.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535756.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535756.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535757.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535757.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535758.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500981604/UPHO.287535758.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175032.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175032.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175033.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175033.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175034.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175034.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175035.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175035.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175036.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125791/ZPPHO.112175036.V800/Bandar-Country-Homes-Bandar-Country-Homes-Malaysia.jpg "Rumah Teres untuk Dijual di Bandar Country Homes, Rawang oleh Lucas Lim - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500981604
- 1,170 kps luas pelan lantai
- 1,170 kps luas tanah
- RM 384.62 psf (lantai)
- RM 384.62 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer

## Tentang Bandar Country Homes

> End Lot Move in Conditions

2 Sty Terrace House , Bandar Country Homes for Sale !!!<br /><br />Details :<br />- End Lot<br />- 18 x 65<br />- 4 rooms 3 bathrooms<br />- Ample Parking Spaces<br />- Good Conditions<br />- Move in Conditions <br />- View to Believe<br /><br />* Full Loan and 0 Down Payment Scheme Available *<br /><br />Contact me now for more information & viewing appointment :<br />Lucas Lim @ 016*2906363*<br />Lucas<br />Lim<br />016<br />290<br />6363

## Kemudahan bersama

- Parkir

## Ejen Hartanah

![Lucas Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ivg657e73202-2bcd-456f-b9e3-93e8d576aab1_2682x2682.jpeg)

- **Nama**: Lucas Lim
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-lim-930464/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-lim-930464/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 450,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Desa, Bandar Country Homes, Rawang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,170 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)