# Eco Business Park V, Puncak Alam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                            |
| ----------------------- | ------------------------------------------ |
| **Title**               | Eco Business Park V, Puncak Alam           |
| **Address**             | Eco Business Park V, Puncak Alam, Selangor |
| **Price**               | RM 3,400,000 (_View to Offer_)             |
| **Is Verified Listing** | No                                         |
| **kps (lantai)**        | 3,767                                      |
| **psf (lantai)**        | RM 902.57                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puncak Alam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puncak-alam-y6auy "Puncak Alam")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-puncak-alam-y6auy "Kilang")
- **sale-501294091**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751138.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751138.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751137.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751137.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751135.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751135.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751134.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751134.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751136.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751136.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751141.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751141.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751139.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751139.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751140.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294091/UPHO.380751140.V800/Eco-Business-Park-V-Puncak-Alam-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park V, Puncak Alam oleh Lucas Toh - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang for sale
- Bare
- Leasehold
- Disenaraikan pada 17 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501294091
- 3,767 kps luas pelan lantai
- 7,200 kps luas tanah
- RM 902.57 psf (lantai)
- RM 472.22 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 150 watt 

## Tentang Eco Business Park V

> Sale/Rent Semi Detached Factory Cluster Warehouse Eco Business Park V

FOR SALE & RENT<br /><br />Semi Detached Factory Cluster Warehouse @ Eco Business Park V Central Gate Puncak Alam <br /><br />- Land Size: 60x120<br />- Total built up: 3,767 sq.ft<br />- Electricity Power: Supply 150 amp <br />- Ceiling Height: 26ft <br />- Floor load: 1 ton <br /><br />Rent RM9,800<br />Sale RM3.4mil <br /><br />Contact <br />Lucas Toh <br />016...608...0876

## Ejen Hartanah

![Lucas Toh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/590680758d5f-4ba5-4b92-b23e-a905ab00d4a3_472x472.jpeg)

- **Nama**: Lucas Toh
- **Agensi**: WORLDTREE PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 0229 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-toh-1193113/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-toh-1193113/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,400,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Eco Business Park V, Puncak Alam, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,767 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)