# Taman Tasik Prima, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                             |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Tasik Prima, Puchong                                  |
| **Address**             | Jalan Tasik Prima 4/4, Taman Tasik Prima, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 366,100                                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                          |
| **BT**                  | 3                                                           |
| **BM**                  | 3                                                           |
| **kps (tanah)**         | 1,410                                                       |
| **psf (tanah)**         | RM 259.65                                                   |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,535 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Rumah Bandar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-bandar-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Rumah Bandar")
- **sale-501362794**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575708.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575708.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575182.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575182.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575183.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575183.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575206.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575206.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575216.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575216.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575399.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501362794/UPHO.381575399.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Bandar untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Joyce Chan - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Bandar untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501362794
- 1,410 kps luas pelan lantai
- 1,410 kps luas tanah
- RM 259.65 psf (lantai)
- RM 259.65 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik induk
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dilelong pada 25 Mei 2026

## Tentang Taman Tasik Prima

> Town House Taman Tasik Prima -  6 min to Lotus's Bandar Bukit Puchong

[-56%] Town House<br />Property Address: Jalan Tasik Prima 4/4, Taman Tasik Prima, 47150 Puchong, Selangor<br />Built Up: 1,410 sq.ft (Approx. RM 288.45 per sq.ft)<br />Auction Price: RM 366,100<br />Auction Date: 25-May-2026 (Monday)<br /><br />- 3 Bathroom & 3 Bedroom<br />- Facilities include 24 hours guarded and gated & playground<br />- Beside Lingkaran Prima Putra <br />- 6 min to Lotus's Bandar Bukit Puchong & AEON BiG Puchong Utama<br />- 7 min to Uptown Puchong Night Bazaar<br />- Near SK Puchong Utama<br />- Easily access via Jalan Tpt 1 & ELITE Highway

## Ejen Hartanah

![Joyce Chan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/7yzxfd426d46-dadc-4de0-a6d9-6a9318516513_180x180.jpeg)

- **Nama**: Joyce Chan
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/joyce-chan-982802/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/joyce-chan-982802/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 366,100.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Tasik Prima 4/4, Taman Tasik Prima, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,410 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)