# Taman Tasik Prima, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                 |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Tasik Prima, Puchong                                                                                                                                                                                      |
| **Address**             | Taman Tasik Prima Lake Vista Taman Putra Impiana Taman Meranti Jaya Taman Puchong Tekali Taman Putra Prima Bandar Bukit Puchong 2 Taman Puchong Utama Taman Puchong Prima, Taman Tasik Prima, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 600,000 (_Boleh dirunding_)                                                                                                                                                                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                              |
| **BT**                  | 5                                                                                                                                                                                                               |
| **BM**                  | 4                                                                                                                                                                                                               |
| **kps (tanah)**         | 1,170                                                                                                                                                                                                           |
| **psf (tanah)**         | RM 512.82                                                                                                                                                                                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,516 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Rumah Teres 2.5-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-5-tingkat-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Rumah Teres 2.5-Tingkat")
- **sale-501247618**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195674.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195674.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195675.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195675.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195774.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195774.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195812.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195812.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195893.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501247618/UPHO.380195893.V800/Taman-Tasik-Prima-Taman-Tasik-Prima-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Dijual di Taman Tasik Prima, Puchong oleh Shanice Low - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 3 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501247618
- 2,300 kps luas pelan lantai
- 1,170 kps luas tanah (18 ft x 65 ft)
- RM 260.87 psf (lantai)
- RM 512.82 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taman Tasik Prima

> Taman Tasik Prima Lake Vista 2.5sty 18x65 5rooms 4baths for Sale

Lake Vista, Taman Tasik Prima, Puchong for SALE<br /><br />** 2.5 storey intermediate unit<br />** Leasehold<br />** Non bumi-lot<br />** 18x65<br />** 5 bedrooms, 4 bathrooms<br />** gated & guarded community<br />** Asking price : RM600,000 nego<br /><br />Please do not hesitate to contact me for more information & viewing appointment. <br />Ms Shanice Low   (REN 25652)<br />H/P : o16-33o4812<br /><br />********** PROPERTIES WANTED ********** <br />OWNERS ARE WELCOME TO LIST <br />*********************************************

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Shanice Low](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/riclad73d851-724e-4990-b419-16684457afed_853x853.jpeg)

- **Nama**: Shanice Low
- **Agensi**: TECH REALTORS PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1492 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/shanice-low-922328/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/shanice-low-922328/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 600,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Tasik Prima Lake Vista Taman Putra Impiana Taman Meranti Jaya Taman Puchong Tekali Taman Putra Prima Bandar Bukit Puchong 2 Taman Puchong Utama Taman Puchong Prima, Taman Tasik Prima, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)