# Taman Perindustrian Tasik Perdana (Semi-D Factory), Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                             |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Perindustrian Tasik Perdana (Semi-D Factory), Puchong |
| **Address**             | Jalan Ptp 1/3, Puchong, Selangor                            |
| **Price**               | RM 4,200,000                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                          |
| **BM**                  | 1                                                           |
| **kps (lantai)**        | 6,500                                                       |
| **psf (lantai)**        | RM 646.15                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Kilang")
- **sale-500939477**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049854.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049854.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Study - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049859.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049859.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Study - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049866.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049866.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049872.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049872.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049875.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500939477/UPHO.287049875.V800/Taman-Perindustrian-Tasik-Perdana-Semi-D-Factory-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh Sky Chan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Disiapkan pada 2011
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500939477
- 6,500 kps luas pelan lantai
- 8,125 kps luas tanah
- RM 646.15 psf (lantai)
- RM 516.92 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh LBS Bina Group Berhad

## Tentang Taman Perindustrian Tasik Perdana (Semi-D Factory)

> Semi detached factory Perindustrian Tasik Perdana

Factory located at Perindustrian Tasik Perdana puchong!!!<br /><br />Landsize 8125sq ft<br />Beside mainroad<br />Good investment<br />High rental income <br />Good location <br />Puchong Town area<br />Suitable for heavy / middle industrial <br /><br />View contact @sky@
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Pagar perimeter
- Parkir

## Ejen Hartanah

![Sky Chan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/mmym926cab52-20a7-450f-a71e-89b0f541cc18_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: Sky Chan
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sky-chan-1342167/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sky-chan-1342167/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 4,200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Ptp 1/3, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)