# Puchong Kinrara Industrial Land, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                 |
| ----------------------- | ----------------------------------------------- |
| **Title**               | Puchong Kinrara Industrial Land, Puchong        |
| **Address**             | Kinrara Seksyen 3 Batu 7 1/2, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 1,450,000                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                              |
| **kps**                 | 4,000                                           |
| **psf**                 | RM 362.50                                       |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Tanah Perindustrian](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-perindustrian-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Tanah Perindustrian")
- **sale-501299897**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820467.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820467.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820469.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820469.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820470.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820470.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820473.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501299897/UPHO.380820473.V800/Puchong-Kinrara-Industrial-Land-Puchong-Malaysia.jpg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Puchong, Selangor oleh S.H Chin - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Perindustrian for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 10 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501299897
- 4,000 kps luas tanah (40 kaki x 100 kaki)
- RM 362.50 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Puchong Kinrara Industrial Land

> Puchong Kinrara Industrial Land

Puchong 7½, Kinrara Seksyen 3 - Industrial Land for Sale<br /><br />** Freehold Industrial Land - Strategic Location **<br />- Land Title: Industrial<br />- Tenure: Freehold<br />- Land Size: 40’ x 100’ (4,000 sqft)<br />- Easy access from Jalan Puchong main road (approximately 150m)<br /><br />* Ideal for:  Light production businesses<br />Small warehouse - storage use<br />* Business operation with convenient accessibility<br /><br />- Asking Price: RM 1.45 Million<br />- Contact Chin:
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />- Winprop Realty Sdn Bhd

## Ejen Hartanah

![S.H Chin](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4shuc416d220-65b2-4699-a99a-983596eb3a06_196x196.jpeg)

- **Nama**: S.H Chin
- **Agensi**: WINPROP REALTY SDN BHD [ E (1) 2012 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/s-h-chin-875974/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/s-h-chin-875974/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Perindustrian?

Harga jualan bagi Tanah Perindustrian ialah RM 1,450,000.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Kinrara Seksyen 3 Batu 7 1/2, Puchong, Selangor.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Perindustrian ini?

4,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)