# Perdana Industrial Park, Taman Puchong Perdana, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                              |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Perdana Industrial Park, Taman Puchong Perdana, Puchong                      |
| **Address**             | Jalan PP 16/4, Taman Putra Perdana, Taman Puchong Perdana, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 5,500,000 (_Lihat ke Tawaran_)                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                                           |
| **BM**                  | 4                                                                            |
| **kps (lantai)**        | 7,500                                                                        |
| **psf (lantai)**        | RM 733.33                                                                    |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Kilang Berkembar")
- **sale-501341279**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313729.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313729.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313745.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313745.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313749.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313749.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313760.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313760.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313784.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501341279/UPHO.381313784.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646219.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646219.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646220.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646220.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646221.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/129390/ZPPHO.112646221.V800/Perdana-Industrial-Park-Taman-Puchong-Perdana-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Taman Puchong Perdana, Puchong oleh Nic Lai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Disiapkan pada 2011
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501341279
- 7,500 kps luas pelan lantai
- 9,100 kps luas tanah (70 ft x 130 ft)
- RM 733.33 psf (lantai)
- RM 604.40 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Alphaprise Sdn Bhd
- 150 watt (3-fasa) 

## Tentang Perdana Industrial Park

> 3 Storey Semi-D Factory Perdana Perindustrian Park Puchong

*Any information or viewing pls contact Nic Lai 012_305_1887*<br /><br />3 Storey Semi-D factory<br />- Taman Perdana Perindustrian Park<br />- land area 9100sf<br />- Build-up 7500sf<br />- power supply 3phase 100amp<br />- ceiling height 25ft<br />- Asking RM5.5mil<br /><br />Feel free to share me on your requirement, will ensure to find the right unit to suit your needs.<br /><br />*Photos are for illustration purpose only<br /><br />Pls call 012_305_1887 Nic Lai to view actual unit.<br />TQ

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Taman permainan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Nic Lai](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Nic Lai
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nic-lai-1762487/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nic-lai-1762487/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 5,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PP 16/4, Taman Putra Perdana, Taman Puchong Perdana, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 7,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)